Trenér budějovického Dynama Jaroslav Šilhavý může být s dosavadní přípravou na jarní část sezony spokojen. Proti kvalitním soupeřům odehrál jeho tým vyrovnané zápasy a úspěšně se tak daří do týmu zabudovávat nové hráče. Po příchodu Otepky s Volešákem se navíc výraznou měrou zvýšila kvalita středové formace a tuto skutečnost kvituje budějovický trenér s povděkem.

Trenére, jak hodnotíte zápas proti Linci?
Tentokrát to z naší strany nebylo především v prvním poločase tak lehkonohé jako v zápase proti Salzburgu. Celý první poločas se odehrál bez šancí a my jsme pak udělali jeden hloupý faul na hranici šestnáctky, kdy to soupeř udělal hodně šikovně a z penalty se pak dostal do vedení. Druhý poločas se to hodně zlepšilo, hráli jsme aktivněji, agresivněji a i když soupeř pak z rychlého brejku zvýšil na 2:0, byli jsme to právě my, kdo diktoval v závěru hry tempo. Když jsme pak snížili, tak to bylo zcela otevřené a měli jsme několik dobrých šancí na vyrovnání.

Co chybělo k tomu, aby Dynamo vyrovnalo?
Chyběl tomu asi opravdu jen ten gól. Měli jsme tam několik dobrých šancí, například když Meszároš prošel podél lajny, přihrál to zpátky proti noze Láďovi Volešákovi a jasnému gólu téměř na brankové čáře zabránil vlastně asi náš hráč, který míč smolně tečoval mimo. Dnes jsme hráli proti druhému rakouskému soupeři, kterému příští týden začíná soutěž, a bylo opět vidět, že jsou v té přípravě o něco dále než my. Měli rychlejší starty na míč, byli dříve u míče a bylo tam prostě vidět, že za týden naostro začínají.

Dnes jste měl možnost poprvé vidět v akci Ladislava Volešáka, jak se vám líbil?
Láďa Volešák odehrál celý první poločas a pak se na hřiště vrátil po dvaceti minutách ve druhém poločase. Určitě hrál to, co od něj známe a co od něj budeme očekávat. Chtěl balon, bral si míče, zkoušel chytré přihrávky za obranu a když pak nebyl na hřišti Ruda Otepka, tak zahrával dobře i standardky. Určitě si odehrál svoje.

Během zimy přišli do Dynama dva zkušení záložníci a v záloze začíná být trochu přetlak. Pokud budou všichni zdraví, tak budete mít asi příjemné starosti se složení záložní řady, že?
Pro trenéra je samozřejmě lepší, když má z čeho vybírat než když naopak nemá žádné hráče a musí to řešit nějakou jinou variantou. Uvidíme, jak to bude s Petrem Benátem, který je také takovým tvořivým hráčem. Určitě bude jenom dobře, když budeme mít více kreativních hráčů. Budeme moci hrát více do kombinace a celkově úroveň naší hry se určitě zvýší.

Jaká je vlastně aktuální situace okolo Petra Benáta?
Výsledky jeho kondičních testů dopadly velice dobře a byli jsme všichni z toho trochu natěšení. Nicméně to herní zatížení v praxi je něco jiného, takže teď musel Petr trochu polevit. Poslední dobou totiž trénoval hodně a teď si postěžoval, že ho koleno zase bolí. Teď dostal dva dny klid a pak se holt uvidí. Sám přišel s tím, že by se na Slovensku zapojil do zápasů, ale teď momentálně vůbec nevíme, jestli tam nakonec s námi vůbec pojede. Bude záležet na jeho pocitu a ve spolupráci s lékařem se budeme rozhodovat, zda ho na Slovensko vezmeme nebo ne.

Máte za sebou rakouské turné, jaký bude aktuální program na následující dny?
V neděli mají hráči volno, poté v pondělí absolvují dva tréninky a v úterý ráno jedeme na Slovensko. Odpoledne tam ještě stihneme trénink a ve středu ve tři hodiny odpoledne hrajeme zápas s Petržalkou. Ve čtvrtek zase klasické tréninky a v pátek v poledne druhý zápas s Dubnicí. V pátek večer pak jedeme domů do Čech.