Velezkušený Jan Šimák nazul tentokrát od začátku zápasu kapitánskou pásku a dirigoval svůj celek v zápase s Opavou. S výkonem svého týmu nebyl spokojen, bod po nepříznivém průběhu pro Dynamo nakonec bral.

Nakonec jste za bod rád?

Jan Šimák proti Opavě
Ano, nakonec můžeme být za bod rádi. V druhé půli jsme hráli hodně otevřeně, mohli jsme inkasovat víckrát než jednou. Zaplaťpánbůh za bod, vyrovnávací branku jsme dali z ničeho. Dneska to bylo špatné dopředu, nedokázali jsme si vytvořit tolik šancí jako ve Vlašimi.

Co se stalo v úvodu druhé půle? Soupeř na vás zatlačil, přitom jste v první půli spíše vy drželi balon.
Drželi jsme střed pole a měli malinko navíc. Byl to takový tlak, který nic neznamená. Neudrželi jsme vepředu balon, byli jsme málo důrazní ve vápně. Kromě břevna Milana Jurdíka jsme si nevytvořili žádnou šanci. Ve druhé půli jsme to více otevřeli a hosté se nám dostávali do brejků. Při brance jsme soupeře netakticky nezastavili, špatně jsme vystoupili zprava a prohrávali jsme. Bylo těžké vyrovnat proti zkušenému týmu, jako je Opava. Mají zkušené stopery. Aspoň máme bod, Ríšovi Kalodovi to tam naštěstí padlo. Příště musíme zahrát určitě lépe.

Bylo těžké se vrátit zpět do zápasu po inkasované brance?
Určitě, oni sice měli vzadu zkušené hráče, ale my naopak máme dravé mladíky, kteří by si s nimi měli poradit. Vepředu jsme neudrželi balon, to bylo podstatné. S příchodem Ríši Kaloda se to zvedlo, soupeř si s ním nevěděl rady. Šel spoluhráčům příkladem.

Jak moc vám po boku chyběl lídr Petr Benát?
Určitě chyběl, je to kvalita sama o sobě. Jeden hráč ale nedělá mužstvo a dnes to byl špatné, co se týče ofenzivy. Na soupeře by dnes platil pohyb, který nám chyběl.

Navázat budete příště chtít na první utkání s Vlašimí, než na sobotní duel s Opavou, že?
To určitě, zápas ve Vlašimi byl pro mě sympatičtější. Kromě prvních dvaceti minut jsme měli navrch a vytvořili si velké množství gólových příležitostí. Základ je si vytvořit šance a to se nám dařilo jenom ve Vlašimi. Bod je doma málo, ale vzhledem k průběhu zápasu ho musíme brát.

V čem bylo utkání jiné oproti prvnímu kolu?
Chyběl nám pohyb, větší aktivita útočníků. Ve Vlašimi jsme se na dva doteky dostali přes tři hráče, přišel centr ze strany. Nebo od nás přišel rychlý brejk, to dnes nebylo.

Dynamo v závěru zachránilo remízu s Opavou (7.8.2015)

Branky začaly padat až po přestávce. Nejprve se za hosty prosadil Schaffartzik, vyrovnání obstaral chvilku před koncem Richard Kalod. Ke konci Dynamo ještě zmáčklo svého soka, ale vstřelení vítězné branky se nepodařilo Linhartovi ani Wermkemu. Příští utkání zavítá Dynamo do Třince, hrát se bude příští sobotu od 10:15.