Jednou z pravidelných opor základní sestavy Dynama se v první polovině letošní sezony stal středopolař Petr Benát, jenž na jih Čech přišel během letní pauzy z Teplic. Kreativní záložník byl hodně vidět i v zápase na ostravských Bazalech, kde Dynamo uhrálo remízu 0:0. "Za bod z Ostravy jsme samozřejmě moc rádi a je pro nás velmi cenný. Nyní ho ale musíme potvrdit v domácím zápase s Libercem," řekl osmadvacetiletý fotbalista Dynama.

Petře, můžete prosím zhodnotit zápas na Baníku?
Věděli jsme, že nás dneska čeká velmi těžký zápas. Začátek jsme odehráli podle našich představ, protože jsme nechtěli, aby to tady dopadlo jako na jaře (Dynamo dostalo gól ve druhé minutě hry, pozn. autora). Nedostali jsme gól, uhráli jsme remízu 0:0 a jsme moc rádi, protože bod z Ostravy je velmi cenný.

Jak jste se na toto těžké utkání s druhým týmem tabulky připravovali?
Především jsme se na ten zápas hlavně moc těšili, protože jsme věděli, že tady nemáme co ztratit a že nás čeká fantastická atmosféra. A to se také potvrdilo. My jsme si chtěli ten zápas užít a něco tady uhrát. To se nám všechno podařilo.

Atmosféra na stadionu byla skutečně výborná. Pomatujete ve své kariéře nějaké podobné zápasy?
Shodou okolností jsem tady byl s Teplicemi v sezoně, kdy Baník udělal titul. To bylo v sezoně 2003/04 a bylo tady úplně vyprodáno. To jsou zápasy, na které se nezapomíná. Atmosféra dělá okolo fotbalu hrozně moc a určitě nejen my Ostravákům takové fanoušky závidíme.

Vy jste se publiku znelíbil před začátkem druhé půle, kdy se na Vás muselo čekat než přijdete jako poslední hráč se zpožděním z kabiny. Co bylo za problém?
O poločasové přestávce jsem se přezouval a než jsem se upravil, tak jsem najednou koukal, že jsou všichni kluci už pryč a někdo mi dokonce už říkal, že rozhodčí snad pískal. Když jsem vyběhl na hřiště, tak všichni už na mě čekali a celý stadion pískal. Bylo to spíš takové trochu úsměvné. Rozhodčí se tomu také zasmál a bylo to v pohodě.

S novými kopačkami jste se ve druhém poločase dostal do dobré šance, co chybělo k tomu, aby z toho byl gól?
Já jsem v první chvíli chtěl nahrávat Stráďovi (Tomáš Stráský, pozn. autora), který byl chvilku volný. Jenže René Bolf to čekal, tak jsem si to raději posunul trochu do strany. Jenže bohužel gólman to nějak vystihl, skočil mi pod nohy a míč chytil.

Celkově měl Baník více gólových příležitostí, přesto i Dynamo si vypracovalo dobré šance a nebylo daleko od gólu..
Baník měl víceméně celý zápas územní převahu a kdybychom tady dnes vyhráli, tak by to pro ně bylo asi hodně kruté. I takové zápasy ale jsou a my jsme tam skutečně šance měli. Honza Riegel tam měl velkou šanci, jenže bohužel mu to tam zblokovali a ke konci se tam k míči dostal třeba také David Homoláč. Kdyby to uklidil k tyči, tak mohla být cesta domů ještě veselejší.

V jaké pasáži hry byl ten tlak Baníku největší?
Když přibývaly minuty a blížil se konec zápasu, tak ta územní převaha Baníku byla zřetelná. My jsme tam měli několik pasáží, kdy jsme mohli podržet balon. Jenže to se nám nepovedlo, tlak Ostravy narůstal a celé se to stupňovalo.

Klíčem k úspěchu byly asi uhlídané standardní situace, že?
My jsme věděli, že Ruda Otepka zahrává ty standardky hodně dobře a určitě jsme se na to připravovali. Bylo důležité, že jsme na začátku zápasu neinkasovali, ustáli jsme poločas a ve druhé části se pak už mohlo stát cokoliv.

Už deset kol jste neprohráli a začíná se zdát, že už snad letos ani neprohrajete. Z deseti remíz máte ale hned osm remíz a cílem bude jistě také získat někdy tři body..
Jestli má mít tento bod z Ostravy nějakou cenu, musíme ho v následujících zápasech potvrdit. Máme doma příští týden Liberec a to také nebude vůbec lehký zápas. Já ale věřím, že se na to dokážeme dobře připravit. Určitě budeme chtít vyhrát, to by nám hodně pomohlo.

A poslední zápas podzimu je jarní předehrávka v Praze proti Bohemians Praha. I to je relativně hratelný soupeř, že?
S Bohemkou by se uhrát také něco mohlo. I když je pravda, že je Bohemka doma hodně nevyzpytatelná a na domácí půdě porazila hodně soupeřů. Nyní musíme ale myslet na ten Liberec. Pokud ho doma porazíme, pojede se nám na Bohemku také potom dobře.