Zápas SK Dynamo - Sparta

Jiří Vlček, trenér: "Do utkání jsme šli bez čtyř hráčů základní sestavy (nemoce, zranění), navíc se cestou na zápas zranil při srážce vlaků Kaczko, a tak jsme museli silně improvizovat. Musíme ale objektivně přiznat, že Sparta se na nás náležitě připravila. Pokryla nekompromisně našeho jediného útočníka Vršeckého dvěma hráči a i za cenu faulů ho za celý zápas nepustila do hry. Její agresivní nátlaková hra na nás platila a za celý zápas jsme se nedostali do své kombinační hry. A když přišly individuální chyby jednotlivců, zaslouženě jsme v tomto zápase tahali za kratší konec. Již v 8. minutě zápasu po standardní situaci Sparty prohrál Dvořák svůj souboj s Jurdíkem, míč se dostal k neobsazenému Bakulemu, na jeho centr do malého vápna nešel Čáp ani Sláma a nabíhající Pavelka dal na 0:1. Až do konce poločasu byla hra v poli vyrovnaná, ale důraz sparťanských hráčů nám nedovolil se prosadit v koncovce. Co je platné, že jsme kopali sedm rohových kopů, když ani při jednom z nich jsme branku Kulovaného neohrozili.

Naopak hned v úvodu druhého poločasu jsme při naší další standarní situaci chybovali, Sparta rychle zaútočila, Čáp nevyběhl a situaci musel řešit za cenu vlastního zranění stoper Sláma. Vykopl míč z prázdné brány mimo pokutové území, kam si naběhl Frejlach a střelou z úhlu překonal chybujícího Čápa podruhé. Sparta své zasloužené vítězství získala našimi vlastními chybami."