Zápas Olomouc B - SK Dynamo

Hosté se v časném začátku dostávali jen těžko do tempa a v prvních 20 minutách měli velké starosti. V průběhu zápasu sice chvílemi hru vyrovnali, ale domácí se šesti pendly z ligy byli lepší a zaslouženě vyhráli. Na začátku 6. minuty přešel přes dva hráče podél vápna dobře Štrbík, ale jeho střela mířila přímo do Semana. Za minutu potáhl po lajně stejný hráč, nacentroval na Zdráhala, ale ten tísněn Horejšem netrefil hlavou míč. Za chvíli kopali Olomoučtí první roh, míč prošel celým vápnem a českobudějovičtí obránci ho tečovali znovu na roh. Pak ale zaspali v 9. minutě, kdy Štrblík dostal míč od Kobylíka, šel sám, udělal dlouhou kličku i Semanovi, upadl a naštěstí pro Jihočechy vyfasoval za filmování žlutou kartu. Čtyři minuty na to si Kobylík se Štrbíkem akci zopakovali, ale tentokrát stačil Wozniak před domácím útočníkem ustřelit na roh. Náznakem aktivity hostů byla šance v 15. minutě, kdy Opravil přihrával za obránce na Povišera, ale Krajčovič ještě stačil špičkou kopačky míč zasáhnout. Za minutu to mohlo být 0:1 ─ ve vápně vystřelil bez přípravy a dost nečekaně Janda, ale míč trefil spojnici břevna a tyče olomoucké branky. Pak se dostali ke slovu znovu domácí, zahrávali dva trestné kopy a jeden rohový, ale českobudějovická obrana byla pozorná. Tým z jihu Čech nabíral postupně obrátky. Domácí tribuny jen zahučely, když se po krásné uličce od Plocka dostal sám před bránu Janda, ale minul pravou tyč. Ve 33. minutě Janda poslal do další velké šance Povišera, ten pálil tvrdě, ale jen do brankáře Pařízka. Tyto dvě šance musely hosty hodně mrzet, protože do konce zápasu už si podobné nevypracovali. Ve 38. minutě nezpracoval míč Sivok, Olomouc měla možnost brejku, ale Wozniak zatáhl čistým skluzem za záchranou brzdu. Hosté dohrávali závěr poločasu na domácí polovině, po Klinkově přiťuknutí pálil tvrdě Horejš, ale nad. Po přestávce začali opět lépe domácí a ve 48. minutě střílel ze šestnáctky Štrbík, protáhl Semana, ale ten střelu likvidoval efektně robinzonádou. Pak přišly světlé chvilky hostujícího týmu, ale ve vápně toho Českobudějovičtí moc nepředvedli. Diváky pobavil pouze Povišer, který se snažil rychle rozehrát roh a kopl do praporku. Olomoučtí mladíci se chtěli na hlavním stadiónu předvést a hráli dobře. V 55. minutě chytil Seman čistou branku, když na roh vyrazil bombu Štrbíka, kterého za obránce dobře poslal Krajčovič. Chuť domácích stoupala s nabídkami, za chvíli Kobylík zatočil s Plockem i s Pospíšilem, ale jeho přihrávku uklidil Horejš na roh. V 61. minutě uskočil míč ve vápně Zdráhalovi a trápící se domácí útočník za chvíli střídal. Po následném rohu Kobylíka hlavičkoval Čep, českobudějovický brankář Seman skvělým reflexivním zákrokem zachránil. V 70. minutě vysunul Opravil Plocka, ten našel ve vápně Klinku, který ale nepochopitelně pouštěl míč za sebe. Za pět minut odešel Zdráhal, nahradil ho Řehák, který se po půl minutě pobytu na hřišti pustil okolo Pennera odvážně do šestnáctky, byl faulován Wozniakem a kopala se penalta. Postavil se k ní Laštůvka a do levého spodního rohu rozhodl zápas. Jihočeši totiž neměli dost sil na to, aby zápas dokázali zvrátit, i když se o to platonickým tlakem v samotném závěru snažili. V 81. minutě navíc tvrdě střílel aktivní Řehák, ale trefil jen Wozniaka. Zoufalý nápor vyrovnání nepřinesl, protože vysoké centry z levé strany vesměs od obránce Pennera končily bezpečně v náručí spolehlivého brankáře Pařízka.
Zdroj: Českobudějovické listy