Vítězství juniorky Dynama nad Zenitem Čáslav se nerodilo vůbec lehce. Rezervnímu týmu se vydalo pomoci hned několik hráčů Áčka. Většina fanoušků tak předpokládala, že již o poločase bude zápas takřka rozhodnut. Opak byl ale pravdou. Soupeř předváděl disciplinovaný výkon a hráče v černobílém téměř nepustil do zakončení. Ve druhém poločase dokázali mladíci Českých Budějovice hned dvakrát ztrestat svého soupeře za nedůsledné bránění při standartních situacích. Hosté stačili krátce před koncem ještě snížit a vykřesat tak jiskřičku naděje alespoň na bod. Na neklidném závěru nesl velký podíl viny především nepřesný rozhodčí, který po faulu na Matouška domácím upřel jasný pokutový kop. Tříbodový zisk ale nakonec dokázali fotbalisté Dynama uhájit.

Začátek zápasu přinesl očekávaný tlak domácích, pozorně bránící hosté Dynamo do střelecké pozice vůbec nepustilo. Hosté zkušeně nechávali domácí tým tvořit hru a vyčkávali v obranném postavení. První slibnou akci ale vymyslel až ve 23. minutě Lukáš Adam svým vysunutím právě Tomáše Marušky. Střelecký pokus našeho kapitána obrana Zenitu srazila na roh. Na něj si vyskočil nejvýše Jiří Peroutka, svou hlavičku poslal přímo na gólmana Neumana. Poprvé ale hosty přesvědčil o hlavičkových schopnostech hráčů Dynama a svým spoluhráčům ukázal kudy by mohla vést cesta ke třem bodům. Několika tvrdými, ale čistými zákroky si potom zřídila obrana juniorky respekt. Po jednom ze soubojů zůstal v našem vápně ležet hostující Urban, po ošetření se mohl vrátit do hry. Hosté se střelecky osmělili až ve 32. minutě, Kunášek naštěstí mířil mimo. Odvážným průnikem na sebe dokázal ve 37. minutě natáhnout hned trojici bránících hráčů Aleš Matoušek, soupeři se nakonec podařilo našeho útočníka vytlačit až k rohovému praporku.

Druhý poločas se co do držení míče příliš nelišil od toho prvního. Změnilo se ale především tempo hry a především nasazení. Na obou stranách hráči dokázali, že se hraje o čelo ČFL. Hned v úvodních minutách druhého poločasu konečně udeřilo. Rohový kop Lukáše Adama líznul hlavou na přední tyči Jiří Peroutka a hostující brankář nestačil na jeho teč ani zareagovat – 1:0. Díky vedoucí brance nabrala hra na obrátkách a diváci si začali přicházet na své. V následujících deseti minutách pálili střelci na obou stranách vždy nad bránu. V 64. minutě se řítil do šance dosavadní nejlepší střelec Dynama Tomáš Maruška. Obrana Čáslavi jej však stačila zpomalit a následně mu i čistě odebrat balón. O minutu později postupovali na osamoceného gólmana Neumana Ivo Svoboda a Aleš Matoušek, v momentě kdy Ivo Svoboda zasekl před brankářem balón a chystal se zakončit do prázdné brány, odpískal hlavní sudí ofsajd. Poprvé a rozhodně ne naposledy tak proti sobě popudil domácí fanoušky. Hostující Púčala potom pálil z otočky na Zdeňka Křížka. Domácí gólman stačil pravačkou vytěsnit nad. V 69.minutě Ivo Svoboda ve střelecké pozici místo střely volil nahrávku na někoho ze spoluhráčů. O minutu později si Aleš Matoušek ve vápně prohodil míč mezi dvojicí obránců, kteří neváhali našeho hráče skolit v souladu s pravidly. Rozhodčí Andrle i přes slyšitelný kontakt obránce s naším útočníkem pokutový kop neodpískal. Spílání z tribun na jeho adresu nabralo na intenzitě. V 72. minutě kopali hosté přímý volný kop a hostující Púčala po něm hlavou nastřelil břevno Křížkovy brány. O dvě minuty později si na opačné straně hřiště přímák Iva Táborského tečoval za záda vlastního gólmana Kunášek – 2:0. Hosté ani po druhé brance nesložili zbraně a jejich odpovědí byl okamžitý protiútok. Odražený míč však napálil Pazdera levačkou mimo domácí svatyni. V 79. minutě to zkusil ten samý hráč znovu a tentokrát musel domácí gólman na zem. Z rychlého protiútoku zkusili rozhodnout domácí. Vysunutí Lukáše Adama chtěl ještě vyšperkovat nahrávkou Ivo Svoboda, před odkrytou bránou ale na míč nikdo z hráčů Dynama nedosáhl. V 84. minutě to byl znovu Ivo Svoboda, kdo mohl rozhodnout. Po centru Radima Pouzara měl velice blízko ke skórování hlavou, obrana Zenitu zasáhla v poslední chvíli. Hosté stačili výsledek alespoň zkorigovat. To když se k rozehrávání přímáku postavil Brabec a krásně trefil pravý horní růžek naší brány. Zdeněk Křížek plachtil za jeho střelou marně – 2:1. Cenné vteřiny v závěru ušetřil také Lukáš Adam, když svou střelou donutil hostujícího Neumana vyrazit na roh. Poslední šanci k vyrovnání odmítl Brabec, když svou střelou ze záklonu poslal míč až k rohovému praporku.

Především ve druhém poločase se hrál na E-On stadionu atraktivní fotbal s velkým množstvím šancí. Oproti zápasu na Bohemians nastoupil na pozici stopera Michal Mácha. Obrana Dynama působila velice kompaktním dojmem. Neprostupnost obranné linie ještě znásobila tvrdost, která hráčům ve Vršovicích chyběla. Petr Martínek si dokázal svými zákroky zjednat respekt od prvních minut. Oba krajní obránci se tentokrát zapojovali do útočných akcí, tak jak si moderní fotbal žádá. Více protěžována byla pravá strana, kde si začínají rozumět Marek Endl s Tomášem Maruškou. Kvalitní výkon odvedl opět Marcel Kordík, jenž stíhal mimo obranných povinností také zakládat protiútoky. Po nepříliš zdařilé první půli se do hry dostával také Ivo Táborský, jemuž prospělo stažení na post levého záložníka. Škoda, že některé ukázkové pasy Lukáše Adama zůstali u útočníků nepochopeny. Velké problémy nadělal soupeřově obraně také Aleš Matoušek. Kaňkou nad výkonem domácího týmu tak zůstává pouze pět žlutých karet, které domácím hráčům udělil rozhodčí Andrle. Marcel Kordík tak bude trenéru Poštulkovi příští víkend v Krči chybět.

Jan Poštulka: "Byl to těžký zápas. Po dvou prohraných zápasech jsme byli pod tlakem. Vítězství je ale určitě zasloužené. Začátek byl sice trochu rozpačitý, když jsme hráli spíše nakopávané míče. Druhou půli už jsme si dali říct a soupeře jsme přehráli naší hrou."