Velkoryse pohostila juniorka v sobotním dopoledni svého soupeře. Laxním nástupem do zápasu doslova daroval rezervní celek Dynama Jabloneckému B-týmu vedení a nováček soutěže se nabídnuté šance chopil za pačesy. Po celou dobu zápasu předváděli hráči v zelenočerných dresech bojovný a obětavý výkon, který nedokázala černobílá juniorka zlomit. V závěru sice docházely hostům citelně síly, ani toho však Dynamo nedokázalo využít.

Jako uspáni podzimním sluníčkem, vstoupili do zápasu s Jabloneckou juniorkou mladíci Dynama. Ze spánku je probrala hned v 5. minutě inkasovaná branka. Nebyla to ale první šance, po které mohli hosté slavit. Hned ve 2. minutě poprvé zahrozil zkušený Kiša, jeho střela minula bránu. O minutu později neodhadl vzdálenost míče na vyběhnutí Zdeněk Křížek, hostující Hozda u rohového praporku našeho gólmana s přehledem obešel, jeho centr před opuštěnou svatyni Dynama stačil Kordík odvrátit. Až poté přišla, již zmiňovaná, branková radost Jablonce. Centr z levé strany srazila obrana Dynama pouze k volnému Grubhofferovi, který zhruba z jedenácti metrů doslova propálil Křížka – 0:1. Teprve poté začínali hráči juniorky poznávat, cože se to vlastně děje. Probouzení to však bylo pozvolné. V 10. minutě mohl vyrovnat po chybě jablonecké obrany Aleš Matoušek, jeho střelu mladý Bočok reflexivně vyrazil, dorážku Jirky Hrbáče stačili zadáci zablokovat. Tato šance konečně rozproudila hráčům Dynama krev v žilách, povedené šance však stále nepřicházely. Fotbalistům Dynama se sice dařilo držet míč na svých kopačkách, tvorba hry se jim ale nevedla podle představ. Až ve 38. minutě se dostala rezerva Českých Budějovic do slibné šance. Po levé straně se jako vítr prohnal Jiří Hrbáč, svůj povedený únik však zakončil centrem do náruče připraveného Bočoka. Hosté spíše šetřili síly a více než na útok se zaměřili na pozornou obranu. I přesto mohl Jablonec ještě do poločasu zvýšit své vedení. Kišův centr naštěstí prolétl velkým vápnem Dynama bez povšimnutí.

Do druhého poločasu vyzkoušel trenér Poštulka polít své svěřence živou vodou. Pomoci mu k tomu měl Radim Pouzar, který na hřišti nahradil Jiřího Hrbáče. Úvodní minuty druhé půle vypadaly slibně. Velkou šanci na vyrovnání měl především v 52. minutě Michal Schön, když se po Maruškově centru ocitl v bezprostřední blízkosti Bočokovi brány. Ve výskoku ale nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče. Na druhé straně musel vytáhnout parádní zákrok Křížek proti Jindříškovu přímému kopu. Po hodině hry poprvé zaváhal hostující gólman Bočok, když podskočil centr, obrana Jablonce ale nedovolila nikomu z černobílých zakončit. V 70. minutě se po rychlé kombinaci ocitl zcela sám před Bočokem Michal Mašát. Zkušeně si se zakončením počkal, střelu mířící k tyči stačil vykopnout hostující gólman se štěstím na roh. Tlak Dynama byl v těchto momentech značný, díky pozorné obraně hostů však vždy končil před hranicí velkého vápna. Po rohovém kopu se v 82. minutě míč odrazil k volnému Marcelu Kordíkovi, Bočok byl při jeho střele opět pozorný. Jabloneckým začínaly pomalu docházet síly a především gólman Bočok se stal terčem diváků za časté polehávání. V 84. minutě ještě Matoušek skvěle přenesl hru na Jiřího Peroutku, jenž okamžitě hledal svým centrem Tomáše Marušku. Kapitán českobudějovické juniorky ale hlavou zamířil nad. Na pozici útočníka se v závěrečných minutách vysunul z pozice stopera dokonce i Petr Martínek, ani jeho hlavičkářské schopnosti však kýžené vyrovnání nepřinesly. I přes letošní první domácí zaváhání zůstává juniorka v čele ČFL, Prachatice totiž oproti očekávání nedokázaly doma porazit Varnsdorf.

Jan Poštulka: "Bohužel, dneska chybělo to štěstí, které se nás dříve drželo. Prohospodařili jsme začátek zápasu, kdy jsme inkasovali branku, což se v závěru ukázalo jako rozhodující moment. U našich hráčů mi chyběl důraz ve vápně."