Poslední podzimní kolo ČFL bylo ve znamení zimního počasí a po nočním sněžení se hrálo na těžkém terénu. Na hřišti Střížkova se Jihočechům zatím moc nedařilo a většinou si odváželi poněkud vyšší příděl branek. Tentokrát má však záložní tým Dynama skvělou formu a střížkovské Bohemians Praha připravil na závěr letošní části nemilé překvapení v podobě dvou krásných gólů. Tým ze Střížkova se nedokázal proti pozorné obraně Českých Budějovic prosadit a skvěle chytajícího Zdeňka Křížka překonal až střelou z pokutového kopu Zoubek. Nejen díky nečekanému bodovému zisku ze Střížkova má juniorka Dynama na svém kontě po podzimu 31 bodů a zima ji tak zastihne nejhůře na třetím místě ČFL.
Domácí nastoupili v zelenobílých, svisle prohovaných dresech. Výkop měly Budějovice, hrající ve žlutém. Již v 1. minutě faulovali hosté Ibeho a Křížek musel zasahovat proti centrovanému míči Šislera. Hrálo se svižně a obě mužstva zjevně nechtěla předvádět v chladném dopoledni žádnou potulku po hřišti. Ve 3. minutě vykopával od své branky Křížek střelecký pokus Zoubka. Svižným brejkem Dynamo získalo první rohový kop, ale ten byl příliš dlouhý a Táborského zpětný centr si v pohodě stáhl ze vzduchu střížkovský gólman. V 6. minutě se ale hosté již radovali, když se Ivovi Svobodovi podařil hbitý únik po pravé straně, zacentroval na nabíhajícího Michala Mašáta, a ten Pavlíka překonal poprvé – 0:1. Již o tři minuty později mohli Pražané vyrovnat, jenže Zoubkovu střelu z dálky chytil Křížek, který během následujících minut přesvědčil příznivce Jihočechů tím, že má skutečně den D. Zoubek byl společně s útočníkem Ibem největším nebezpečím pro hosty. Podařilo-li se jim však projít obranou, nepřekonali vynikajícího Křížka. Zelenobílí po inkasovaném gólu zvýšili aktivitu a zatlačil Budějovice na jejich polovinu. Ve 14. nasadil Hrabák Peroutkovi jesličky, ten jej bez milosti fauloval, ale přímý volný kop mířil opět pouze do náruče pozorného jihočeského gólmana. Na kontě domácích přibývaly rohové kopy, žádný ale nenašel správný cíl. Obranná řada Dynama pracovala spolehlivě a koncovka Střížkova byla nepřesná. Ve 30. zahrávali Stříkovští již čtvrtý roh, který pro ně znamenal zatím snad největší šanci. hlavičku Zoubka opět chytil Křížek a následně sudí Bureš pískal faul, když se Bartolšic snažil ležícímu gólmanovi vykopnout míč z rukou. Po pátém rohu střílel Zoubek z cca 25 metrů, ovšem mířil jen do obránce, po šestém rohu mířila Vobořilova hlavička těsně mimo levou tyč. Na druhé straně se předvedl únikem Matoušek a jeho centr v pokutovém území těsně minul nabíhajícího Svobodu. Míč byl aspoň tečován na roh, který však domácí odvrátili a Gruberova střela z dálky mířila vysoko nad branku. Závěr patřil Pražanům, jenže rychlé kombinace Zoubka s Šislerem ztroskotávali na skvěle pracující žluté defenzívě.

Druhý poločas začal stejně svižně jako první. O kombinační hru se tentokrát snažili Ibe s Vobořilem, ale nedařilo se jim více méně dostat ani k šestnáctce. Přesto se od 47. do 54. minuty hrálo na polovině hostí. Bohemians Praha se stále tlačila ke Křížkově brance a díky faulům Jihočechů získávala standardky. V 55. po jednom z přímých volných kopů křičeli diváci na tribuně „Ruka!“, sudí Bureš ale nepískal. Hosté se v těchto minutách příliš nehnali do útoku a ojedinělý únik Matouška skončil ještě před velkým vápnem. Střížkov měl přece jen trochu více ze hry. V 66. faulovali Pražané Svobodu, přímý volný kop končil Gruberovou hlavičkou mimo branku. Vzápětí získali domácí již osmý roh, při němž bylo zase po delší době Dynamu horko: hlavička Ibeho zamířila do břevna a po závaru v pokutovém území letěla dorážka z chumlu hráčů vysoko nad branku. V 69. se po rozehrání od Křížkovy branky dostal k míči Ivo Táborský a nikým neatakován poslal křižnou střelu do levého rohu branky - 0:2. V 70. získali Pražané přímý volný kop zhruba z 20 metrů a Kejha poslal pohledný oblouček přes zeď k levé tyči. Křížek pokus ale zázračně vyrazil a stejně tak zlikvidoval i z druhé strany mířící střelu Šimka. Do brejku se pustil Svoboda, ale ztroskotal na dvou na něj dotírajících obráncích. V 75. faulovali hosté v pokutovém území před svou brankou unikajícího Ibeho a Střížkov získal penaltu. Zoubek ji proměnil a stav byl tedy 1:2. Souboj „desítek“, tedy Šislera s Mašátem posoudil rozhodčí jako faul na Mašáta, jenže Kordíkův přímý kop byl příliš dlouhý. V 81. rozehrál pohlednou kombinaci Táborský s Pickou, ale Pickovu střelu po zemi si pohlídal Pavlík. Pro změnu začalo zase sněžit. Pět minut před koncem se Pražané nadechli k závěrečnému tlaku ve snaze o vyrovnání. Budějovický gólman jim ale pořád radost kazil. Hrálo se na jihočeské polovině a žlutí bránili. Sem tam se však Dynamu vydařil i únik na polovinu Bohemians, bohužel však ne daleko. Hra byla pořád rychlá. Ani ve třech nastavených minutách svou zvýšenou aktivitou Střížkov skóre neupravil. Záložní tým Budějovic bral všechny tři body.

Jan Poštulka: "Hra i výsledky našeho soupeře mají poslední dobou vzestupnou tendenci. Měl jsem strach z kvality trávníku, ale i ten byl skvěle připraven. Mám radost nejen z výhry, ale především z předvedené hry. Náš výkon byl přesně podle mého gusta. Skvělý výkon podala obrana, v čele se skvěle chytajícím Zdeňkem Křížkem. Spoléhali jsme se na protiútoky a dva z nich nám vyšly. Na můj vkus měl soupeř mraky standartek. Naši hráči ale byli na hru soupeře připraveni. Ještě před zápasem mi říkali, jak vypadalo minulé utkání na Střížkově. I tentokrát byla vidět místy až přehnaně tvrdá hra domácích, lokty v situacích bez míče. V týdnu měli problémy Maruška (nachlazení)s Hrbáčem( natažené vazy), místo nich nastoupili Táborský a Gruber. Útok ve složení Svoboda, Matoušek sice nedostával moc balónů, ale to je ve venkovních utkáních pochopitelné. Každopádně bychom zápas nevyhráli, kdyby si kluci nesáhli až na dno svých sil. Zisk 31 bodů v polovině soutěže je skvělý výsledek, který jsem před sezónou rozhodně nečekal."