Vyrovnané utkání sehrály v sobotním dopoledni na Složišti rezervní týmy Českých Budějovic a Teplic. V bojovném zápase s minimem šancí na obou stranách byli blíže ke třem bodům hráči Dynama. Čtvrt hodiny před koncem totiž přesně vystřelil Jan Gruber. Hosté se nadechli k velkému náporu, který korunoval brankou v poslední minutě střídající Pavel Kopecký.

Zápas odstartovaly oba celky ve svižném tempu. Jako první napřáhl ke střele hostující Hanzlík. Střela juniorského reprezentanta skončila pár centimetrů nad bránou Zdeňka Křížka. Z protiútoku prověřili teplickou obranu Ivo Svoboda s Janem Gruberem. Svoboda přesným centrem našel Grubera, jehož pokus o nůžky včas zablokovali obránci. Po úvodních šancích Dynamo zklidnilo hru a fotbalisté v černobílém se snažili držet balón více na svých kopačkách. V 8. minutě poslala obrana Českých Budějovic dlouhý míč na nabíhajícího Ivo Táborského, jeho pokus pravačkou minul hostující bránu. Rezerva Dynama se pokoušela zatlačit svého soupeře pod tlak, což se jí v těchto fázích hry dařilo. Mezi nejaktivnější hráče Dynama patřil na pravé straně Tomáš Maruška, který z hostujícího exreprezentanta Dušana Tesaříka dělal chvílemi doslova kašpárka. Na obranu teplického záložníka se sluší říci, že se do hry vrací po vleklém zranění. Právě po Maruškově rohu hlavičkoval Vlasta Švehla koníčkem nad bránu. Tentýž hráč nedoskočil o minutu později na centr vyslaný Marcelem Kordíkem. Ve 36. minutě založil svým vysunutím Iva Táborského útočnou akci Pavel Picka, centr slávistického odchovance skončil v zámezí.

Ve druhém poločase zapracovaly oba týmy na aktivnějším pojetí hry. Ze hry také vymizelo velké množství nepřesných nahrávek. Byli to hosté, kdo se jako první pokusil po přestávce ohrozit soupeřova gólmana. Po chybě českobudějovické obrany se ocitl zcela sám před Křížkem hostující Procházka. Rozhodčí v okamžiku střely zcela správně odpískal předchozí hraní rukou teplického hráče. V 55. minutě se navlas stejná situace opakovala. Rozdíl byl pouze v zakončení. Procházka poslal balón nad bránu hlavou. Před druhou bránou to zkusili domácí sérií centrů, obrana Teplic fungovala bezchybně. Diskutabilní moment přišel na řadu v 63. minutě. Martínkovu střelu gólman Zich vyrazil a dobíhajícího Ivo Táborského k dorážce nepustil pozičně hrající obránce. Domácí tým se u hlavního sudího dožadoval pokutového kopu. Hlavní arbitr byl ale neoblomný. Větší touhu po vítězství předvádělo v těchto chvílích Dynamo. Svůj typický únik po lajně předvedl v 69. minutě Jiří Hrbáč, z jeho nahrávky namířil Jan Gruber nad. V 72. minutě mířil k soupeřově bráně Ivo Táborský, po kličce hostujícímu obránci upadl, za což byl odměněn žlutou kartou. O minutu později přišel po pěkné kombinaci na levé straně hřiště vytoužený gól. Jiří Hrbáč si vyměnil míč s Ivo Táborským, následně vyslal nahrávku na velké vápno. Tam šikovně pustil míč za sebe Ivo Svoboda a ve skvělé pozici se tak ocitl Jan Gruber, který umístěnou střelou poslal Dynamo do vedení – 1:0. Srdce fotbalového labužníka zaplesalo. Hostům tak nezbývalo nic jiného než přeskupit řady a vrhnout všechny síly do útoku. Hned v 74. minutě se ocitl ve slibné pozici hostující Procházka. Protlačil se přes dva obránce a Zdeněk Křížek stačil jeho střelu pouze lehce tečovat. Míč směřující do brány stačil ve skluzu vykopnout vracející se Tomáš Maruška. Tvrdou střelu Koukala doprostřed brány domácí gólman raději vyboxoval. Stalo se tak v 81. minutě. Na řadu tak přišel tradiční scénář jednobrankového vedení. Domácí se snažili získat brejkové situace, zatímco hosté se pokoušeli překonat pozornou obranu nakopávanými míči. V momentě, kdy hlavní rozhodčí ukázal, že nastavovat se budou dvě minuty, nechala obrana v domnění, že se jedná o ofsajd hrát teplického Kopeckého a pro hostujícího obránce nebyl problém přehodit vybíhajícího Křížka – 1:1. Nastavený čas již žádnou šanci nepřinesl.

Jan Poštulka: "Branku v poslední minutě jsme inkasovali zcela zbytečně, je to velká škoda. Soupeř byl velice dobrý. Ve druhém poločase jsme to chtěli více rozběhat, což se nám povedlo. Škoda bodů, o které jsme přišli až v poslední minutě."