Rezervní tým Dynama České Budějovice si připsal druhou porážku v řadě, když doma na Složišti nestačil na juniorku Viktorie Plzeň. Po bezbrankovém poločase se střelecky prosadili Rodrigues a Lukáš Krbeček, na což nedokázali Jihočeši do závěru poločasu zareagovat a zápas tak skončil 0:2.

Zápas začali lépe domácí. Měli časteji míč na kopačkách, dobře kombinovali a pohybovali se. Z jejich aktivity se rodily šance. Už ve 12. minutě se dostal k trestňáku Jasanský a do jeho centru vložil hlavu Riegel. Střílel jen doprostřed brány a s malou razancí. O něco důraznější byl o chvíli později aktivní Stráský, ale jeho hlavička se nevešla mezi tři tyče. Pohlednou akci předvedli domácí ve 32. minutě. Na jejím začátku byl Picka a na konci Stráský. Jeho průnik skončil faulem na hranici šestnáctky a z následného přímého kopu trefil Mašát tyčku Ticháčkovy branky. Tahle situace jakoby nastartovala do té doby vlažnější hosty. Ke konci poločasu přebírala Plzeň iniciativu a dostával se do tlaku. Šance na její straně však přicházely jen po střelách z dálky a Křížek tak nemusel hasit žádnou vyloženou gólovou příležitost.

Ráz hry z konce prvního se přenesl i na začátek druhého poločasu. Plzeň byla aktivnější a domácí útočníci jakoby se vytratili. Ještě v 50. minutě měli domácí sérii tří rohových kopů, ale nevytěžili z nich ani přímou střelu na bránu. Pak udeřili hosté. Chybu stoperů potrestal Rodrigues, který si hrudí zpracoval na hranici vápna dlouhý pas od Staňka, pronikl do šestnáctky a podél vyběhnuvšího Křížka poslal balon k tyči – 0:1. Domácí se ještě nevzdali a vypracovali si dvě slušné příležitosti. Při té první se po centru Jasanského dostal do šance hlavou Ondráček, ale Ticháček jeho střelu reflexivně vyrazil. V 73. minutě znovu centroval Jasanský, ale Schön hlavou mířil jen těsně vedle. Do konce zápasu už se pak domácí nedokázali prosadit. Právě naopak. Chvíli předtím, než chtěl Karel Musil poslat na hřiště třetího útočníka Kučeru, dali hosté druhý gól. Picka vyrobil u postranní čáry minelu, nechal se obrat o míč záložníkem soupeře, který ho pak v 80. minutě předložil na malé vápno Krbečkovi a pro něj nebyl problém skórovat. Samotný závěr už se nesl hlavně v duchu taktických střídání hostí a také zranění Máchy, který byl odnesen na nosítkách a už se do hry nezapojil.

Karel Musil, trenér Dynama: "Tradice zůstala neporušena. Bohužel. Plzeň jsme zase neporazili. Je to pro nás asi nějaký zakletý soupeř. Musím říct, že dnes vyhrál šťastnější a rozhodla i zkušenost v útoku. Není možné, abychom v zápase měli šest tutovek a nedali nich ani gól a spoléhali na to, že v zadu chybu neuděláme. Vždycky se ta chyba udělá. Dneska jsem z našeho útoku hodně zklamaný. Jak jsem na hráče přísný dozadu, musím být přísný i dopředu, protože denska nám to prohrálo zápas. Gól nás psychicky srazil dolů. Bohužel to na sebe ale nikdo nevzal. Snažili jsem se prosazovat v křídelním prostoru, přišly tam dobré přihrávky, ale ty šance. Je to škoda a zbytečně ztracený body. Chtěl jsem víc."