Nečekaně jednoznačný průběh mělo utkání juniorských týmů Dynama České Budějovice a Mladé Boleslavi. Jihočeští mladíci potvrdili na domácím hřišti skvělou formu a svého soupeře deklasovali 4:0. V prvém poločase se střelecky prosadili Dobal a Šíma, ve druhém výhru Dynama zpečetil dvěma góly Rein.

Třinácté kolo České fotbalové ligy znamenalo na jihu Čech souboj dvou dvacetibodových týmů, na hřiště čtvrté rezervy Dynama České Budějovic zavítala doposud třetí juniorka Mladé Boleslavi. Domácí borci si byli dobře vědomi faktu, že vítěz utkání svému soupeři v tabulce výrazně odskočí. A proto se do svého soupeře hned od prvních minut pořádně pustili. Prvého úspěchu se dočkali již v 17. minutě, když hostující brankář Vorel musel zasahovat mimo pokutové území proti dotírajícímu Timmovi, ten jeho odkop částečně zblokoval, míč si poté šikovně zpracoval na hrudi Vladimír DOBAL a rovnou z voleje takřka z poloviny hřiště přeloboval hostujícího brankáře, který se nestačil vrátit do své branky.

Boleslavští se ještě nestačili vzpamatovat z inkasovaného gólu, když se krátce po jejich rozehrání dostal k míči domácí Petr ŠÍMA a nikým neatakován vyslal svou levačkou nádhernou střelu z dobrých pětatřiceti metrů, která vymetla pavučinku v šibenici Vorlovy brány. Neskutečná trefa Šímy a jednoznačný palec nahoru od všech přihlížejících diváků. 2:0! Takhle dobrý začátek utkání mladíci Dynama potřebovali.

Mladá Boleslav se poté snažila držet balón a kombinačně se prosadit, pozorně hrající Jihočeši však svého soupeře do konce prvého poločasu nepustili prakticky do žádné vážnější šance. Do druhé půle poslal na trávník trenér Jiří Lerch místo Nitrianského Filipa REINA a ten se mu za svou šanci odvděčil rovnou dvojnásobně. Nejprve si ve čtyřiašedesáté minutě seběhl na centrovaný míč a střelou podél brankáře Vorla navýšil vedení domácích již na 3:0. Podruhé se mladíček Filip REIN střelecky prosadil v předposlední minutě zápasu, když se při pěkné individuální akci nejprve zbavil jednoho z boleslavských obránců a poté, ač tísněn druhým obráncem, postupoval směle vpřed k soupeřově brance, kde se tváří v tvář hostujícímu brankáři Vorlovi ani napodruhé nemýlil a zpečetil tak konečný stav utkání na 4:0.

Takhle jednoznačný výsledek neočekával snad ani ten největší optimista. Přestože se mladoboleslavští sympaticky snažili celý zápas kombinovat a hrát fotbal, budějovičtí mladíci je do žádné výrazné gólové šance nepustili a naopak trestali každé jejich zaváhání. Potvrdili tak skvělou formu na domácím hřišti, kde dosud nepoznali přemožitele. K příštímu utkání České fotbalové ligy zavítají hráči béčka na hřiště FC Viktoria Plzeň “B“.