Juniorka Dynama vstoupila do nového ročníku ČFL nešťastně, nováčkovi z Pardubic podlehla na jeho hřišti 4:0, kdy o utkání rozhodli svými brankami v prvním poločase Fikejz a Tischler, ve druhém výsledek zpečetili Petrus a Kudrna.

Nováček České fotbalové ligy FK Pardubice v sobotu od 10:15 hodin na svém hřišti k prvnímu zápasu přivítal hráče SK Dynamo České Budějovice "B". Dobře připravený trávník na stadionu Pod Vinicí byl zkrápěn deštěm, když se ozval úvodní hvizd rozhodčí Moníka. Hned od úvodních minut se hráči budějovického béčka projevovali dobrou hrou a vysokým nasazením, byla na nich vidět chuť do utkání. Byli to však domácí, kteří poprvé zahrozili střelou Jeřábka. Po chvilce za budějovické zkoušel střelecké štěstí i Nitrianský, bohužel bez patřičného efektu. Domácí tým se nemohl dostat ke své obvyklé nátlakové hře, kterou předváděl v loňské sezoně v Divizi C, a která mu zaručila postupu do ČFL. Ve 12. minutě se však v pokutovém území budějovického Dynama "B" uvolnil útočník Radim Fikejz a křižnou střelou překonal Zdeňka Křížka. Vstřelená branka povzbudila fotbalisty domácích, kteří za dalších 5 minut zvedali ruce radostí nad své hlavy podruhé. Po rohovém kopu rozvlnil síť za Křížkovými zády mladičký obránce Martin Tischler. Budějovické hráče druhá inkasovaná branka zaskočila a vyvedla z míry, neboť do té doby se prezentovali dobrým fotbalem. Ačkoliv se i nadále  snažili vstřelit kontaktní branku a vrátit se zpět do zápasu, hra dopředu se jim nedařila, soupeř dobře bránil a vedení 2:0 Pardubice udržely do konce prvního poločasu.

Ve snaze zvrátit nepříznivý vývoj utkání vystřídal v sestavě béčka Dynama Filipa Reina od druhého poločasu Michal Repa. Byli to však opět domácí, kteří měli důvod k oslavám. Po několika střeleckých pokusech, které skončily buď mimo branku, nebo je zlikvidoval budějovický brankář Křížek, si v 51. minutě utkání po standardní situaci na načechraný centr Hudce naskočil nejvýše David Petrus a hlavou poslal míč nechytatelně k tyčce, 3:0 pro domácí. Další gól hlavou přidal domácí Petr Kudrna v 66. minutě, míč uklidil do branky s pomocí břevna. Z trávníku poté odešel Michal Kaňák, vystřídal ho Rastislav Bakala. Následně se radovali i hráči budějovického béčka, v 68. minutě dorazil do branky míč Dobal, radost Dynama však záhy zmrazil hvizd rozhodčího, branka nebyla pro ofsajdové postavení uznána. Ačkoliv za juniorku Dynama nastoupilo i několik hráčů z širšího kádru "A" týmu, do šancí se po celý zápas dostávali velice složitě, prosadit se gólově se jim za celých 90 minut v rámci pravidel nepodařilo a v zápase utrpěli tvrdou porážku.

Na nápravu budou mít trenéři a hráči celý týden, reparát mohou složit příští sobotu 14.8. od 10:15 hodin, kdy na SCM Složiště přivítají hráče FK Chomutov. Tímto jsou všichni fanoušci budějovického Dynama srdečně zváni, hráči béčka budou potřebovat Vaši podporu!