Aktualizováno! Úspěšný start do nového ročníku zažívá juniorka Dynama. V třetiligové premiéře remizovala doma se Žižkovem B a posléze vyhrála na Vyšehradě. Další utkání tuto sobotu ji vyšlo opět na jedničku, když na Složišti skolila Králův Dvůr 3:0. Na vítězství mladého souboru kouče Musila měl velký podíl útočník Patrik Zajac, který vstřelil dvě ze tří branek Jihočechů.

Juniorka Dynama se do zápasu pustila s vervou sobě vlastní a už v první minutě se dral Jasanský do útoku, jenže jej zastavil praporek pomezního. V 7.minutě zahrozili poprvé také hosté z Králova Dvora, a to když dalekonosnou střelu na Křížka vyslal Roman Fulín, domácí gólman vyrazil míč na roh, ze kterého hosté nakonec nic nevytěžili. Dnes opět vynikajícího Křížka prověřil ještě v 16.minutě po centru zprava hlavičkou Tomáš Bláha, ale strážce budějovické svatyně byl opět na svém místě. V 21.minutě už bylo o poznání veseleji, a to když po centru Rakovana z pravé strany využil zmatků v Královedvorské obraně Patrik Zajac – 1:0. Že Budějovičtí mladíci zůstali při chuti divákům dokázal v 25. minutě nebezpečně střílející Zdeněk Ondrášek, který orazítkoval levou tyč Soukupovy branky. V 27.minutě se zranil hostující Kyklhorn a musel tak být střídán. Nově příchozím v modrém dresu byl Michal Dochtor. O 5.minut později se osmělili také hostující hráči – těsně vedle Křížkovy branky střílel hostující Petr Dochtor. Ve 34.minutě zahrávali domácí hráči rohový kop, jmenovitě Martin Jasanský. Brankář Soukup míč vyboxoval před sebe a naši hráči se už k zakončení nedostali. Ve 39.minutě Martin Jasanský centroval zprava na Patrika Zajace a ten nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 2:0. Ve 42.minutě Ondrášek krásnou přihrávkou našel mrštného Zajace, ale obránce hostí jej vytlačil ze střeleckého úhlu. O minutu později zahrozili také Středočeši, Fulínovu ránu zlikvidoval Zdeněk Křížek na roh, ze kterého hosté nic nevytěžili. Poslední slovo před odchodem do kabin patřilo znovu domácím mladíkům, Michal Rakovan centroval a Pavel Novák v obrovské šanci Soukupa nepřekonal.

Do druhé půle nastoupili obě mužstva v nezměněných sestavách. Ve 47.minutě bylo opět rušno před brankou hostujícího týmu – Michal Rakovan centroval zleva, Soukup vyrazil míč před Jasanského, který sice pálil mezi dvě tyče, ale tam již stál připravený Michal Soukup. V 50.minutě se po dalším centru Rakovana dral do zakončení Pavel Novák, ale ve skluzu netrefil míč. O minutu později prověřil z otočky hostujícího gólmana nebezpečnou střelou Ondrášek. Za dalších 5 minut byl nebezpečný závar také před domácím brankářem, kdy musel několikrát zasahovat a nakonec míč vyrazil na roh, ze kterého hosté nedokázali nic vytěžit. V 69.minutě byl v obrovské šanci domácí Miroslav Kučera. Po nepřehledné situaci před brankářem Soukupem, míč poskakoval na brankové čáře a Kučera jej hlavou do brány nedotlačil. V 74.minutě Rakovan vysouval Mašáta, který našel Zdeňka Ondráška, ale u míče byl rychleji hostující Soukup. 81.minuta svítila na tabuli, když se juniorka Dynama radovala po třetí. Michal Mašát přihrával Miroslavu Kučerovi, který se nemýlil – 3:0. Konec zápasu si už domácí hráči pohlídali. V nastavení mohl ještě zvýšit po nebezpečné technické střele David Homoláč.

Karel Musil, trenér Dynama: "O výsledku dnešního utkání rozhodla první branka. Ten vstup do zápasu z naší strany nebyl moc ideální. Nedokázali jsme udržet balon na útočné polovině. Pak jsme vstřelili první branku a tím jsme se celkově zklidnili a myslím si, že jsme utkání jasně ovládli. Bylo to sice chvílemi nahoru, dolů. V brance nás dneska podržel opět výborný Zdeněk Křížek a i obrana pracovala velice dobře. Je škoda, že jsem těch šancí neproměnili víc. Skóre mohlo být i vyšší a nedivil bych se, kdyby zápas skončil hokejovým výsledkem."