Ačkoliv chtěla budějovická rezerva odčinit porážku z domácího zápasu s Čáslaví a prala se o každý metr trávníku, přesto na body nedosáhla. Rozhodly o tom dvě zbytečné chyby budějovických fotbalistů, kterých využili nejprve Doksanský a poté Hořínek.
Hosté z jihu Čech hýřili od začátku utkání aktivitou, která se málem vyplatila v ideální příležitosti Marušky, jenž však místo střely špatně přihrál. Ve 14. minutě se zkoušel prosadit střelou z vápna Smíšek, ale nezamířil přesně. O dvě minuty později zasadili domácí nečekaný úder. Záložník Doksanský se tvrdě opřel do míče a jeho ránu nešťastně tečoval Rožboud do vlastní sítě – 1:0. Českobudějovičtí fotbalisté, kteří byli v zápase posilněni pendly Rožboudem a Smíškem, tak z první větší šance inkasovali branku.

Ve druhém poločase zvýšily Budějovice razantně na obrátkách, ale Chomutovští soupeře opět ztrestali. V 63. minutě se chyby dopustili zadáci Švehla s Dobrotkou a Hořínek poslal krásný oblouček za záda Skály – 2:0. V 76. minutě hostující Kladrubský přiťukl Smíškovi, ale ten ve slibné příležitosti přestřelil. Jihočeši dostali soupeře pod tlak a v 82. minutě se mohli radovat po střele Skopalíka, ale branka mu souzena nebyla. Když se tři minuty nato ani neujala hlavička Peroutky, domácí hráči potvrdili roli favorita a zvítězili 2:0.

Jaroslav Vavroch: "Oproti minulému zápasu s Chomutovem jsme nastoupili v silně omlazené sestavě, s devíti hráči do devatenácti let. Škoda, že jsme nedali alespoň jeden gól."