Dorost Dynama v kategorii U19 si připsal první vítězství v nové sezoně a zároveň nepoznal hořkost porážky ani po 5. kole. V nejvyšší dorostenecké lize porazilo Dynamo U19 stejně starý výběr Brna 4:1. Za Dynamo se prosadili Mravec, Čadek, Malý a Radouch.

Páté kolo nejvyšší dorostenecké ligy nabídlo pro českobudějovické Dynamo možnost poměření sil s výběrem Brna. Utkání na Složišti provázelo slunečné počasí a vysoké teploty. To v úvodu svědčilo hostujícímu Brnu, které mělo několik náznaků pro zakončení. V šesté minutě hosté zahrávali rohový kop, který Dynamo ubránilo. O tři minuty později hosté domácí síť už rozvlnili.

Pomohl jim brankář Dynama Jindřich Vokatý, který špatně rozehrál a míč daroval Frimmelovi. Ten se zachoval jako zkušený mazák a počkal si na nabíhajícího Jakuba Krejčíře, který přelobboval vyběhnutého Vokatého. Ten se sice snažil svoji hrubku odčinit, ale gólu nezabránil. Během dalším minut mělo Brno i Dynamo několik standardních situací. Ani jeden centr se neujal.

První větší šanci mělo Dynamo ve 20. minutě po nevybíravém faulu Zezuly na Slavíka. Brněnský kapitán za tvrdý skluz viděl žlutou kartu. Přímý volný kop zahrál Kabele přímo na brankáře a ten měl se střelou velké problémy. Jihočeši vyrovnali ve 26. minutě. Malý poslal za obranu Brna krásný centr a Lukáš Mravec dokázal z těžké pozice střelou z první poslat míč ke vzdálenější tyči – 1:1.

Po půlhodině hry střílel do boční sítě Kadula. Tentýž hráč rozehrával ve 35. minutě standardní situaci. Tu si hosté pohlídali. Do vedení poslal Dynamo ve 37. minutě Václav Čadek. Gólové střele předcházel úspěšný souboj Linharta a pas na Kadulu. Ten se neukvapil, a ačkoliv mohl sám střílet, tak našel lépe postaveného spoluhráče.

Druhý poločas byl v režii domácího týmu. Dynamo Brno po většinu průběhu přehrávalo a dalo dvě branky. Přitom konečný výsledek 4:1 mohl být mnohem vyšší. Jihočeši hodně šancí neproměnili. V 52. minutě našel Malý za obranou Kadulu, který zakončoval ve skluzu. Míč šel těsně vedle pravé tyče. Třetí gól dalo Dynamo v 59. minutě. A byl to další lob. Linhart posunul Daniela Malého a ten si s brankářem Brna pohrál – 3:1.

Jihočeši měli další příležitosti. Kadula a ani Malý branku z dobré pozice netrefili. V 83. minutě sice překonal brankáře Brna střídající Šergl. Jeho dělovka skončila na pravé tyči. V samém závěru střílel vedle Malý. To ovšem nebylo od Dynama vše. V posledních vteřinách si vzal míč David Radouch a velké sólo zakončil přesně – 4:1.

Jan Dvořák (asistent trenéra): Utkání s Brnem jsme chtěli vyhrát, to byl jediný cíl. Podařilo se to a jsme rádi. První poločas byl provázen řadou nepřesností a chyb. Naštěstí jsme i tak dali dvě branky. Na začátku utkání jsme zbytečně po chybě inkasovali. Celkově byl zápas dobrý. Měli jsme kombinaci i zakončení. Jediné, co bych hráčům vytkl, tak je hodně neproměněných šancí. Kluky chci ale pochválit za předvedený výkon.