Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice uhráli v lize dorostu v kategorii U19 bezbrankovou remízu se Slavií Praha. Jihočeši hráli se silným soupeřem v prvním poločase vyrovnaný fotbal. Druhou půli měli více ze hry hosté. Dynamo dvakrát zachránila tyč. V dalším kole přijede na jih Čech AC Sparta Praha U19.

Celostátní liga staršího dorostu v kategorii U19 nabídla ve druhém kole zajímavý souboj. Ve Sportovním centru mládeže na Složišti přivítalo domácí Dynamo pražskou Slavii Praha. Pro Jihočechy to byl první domácí zápas v nové sezoně. A po remíze 0:0 v Mostu uhráli stejný výsledek i s jedním z favoritů celé ligy.

Utkání bylo zpočátku vyrovnané a ani jedno mužstvo si nevypracovalo žádnou příležitost. První možnost měli domácí Jihočeši po rohovém kopu. Na centr Wermkeho si ale počkal jen hostující Mac a míč odkopl. Pozornost brankáře Dynama Vokatého prověřil v 17. minutě Hrubý. Neúspěšně. Dobrými pokusy se prezentoval i kapitán Dynama a reprezentant do 17 let Kadula. Ani jeho střely síť nerozvlnily.

První velkou příležitost v utkání měl ve 36. minutě hostující Šittich. Míč z dobré pozice poslal naštěstí pro Dynamo nad břevno. Závěr prvního poločasu byla aktivnější Slavia. Dynamo díky pozorné defenzivě uhrálo nadějný výsledek pro druhý poločas. Ten začal opět mírnější převahou fotbalistů Slavie.

Zlepšenou kombinací si hosté během krátké chvilky vybojovali dva rohy a jednu standardní situaci. Brankář Vokatý byl v pozoru, ale zasahovat nemusel. Své spoluhráče podržel v 66. minutě, kdy rychlým vyběhnutím zhatil šanci Hrubého. Vokatého překonal až v 71. minutě slávistický Mac. Po odpískaném faulu nečekal na postavení zdi a rovnou vypálil. Míč orazítkoval břevno.

Dynamo se mohlo prosadit na začátku poslední desetiminutovky. Po výborném centru se ocitl před prázdnou brankou Malý. Bohužel pro Dynamo ale jeho střelu stačil v pádu vytěsnit nad břevno obránce Tesařík. Z následujícího rohu českobudějovičtí hráči nezahrozili. Poslední šanci v utkání měli hosté. Pět minut před koncem napřáhl z dálky Markovič a jeho dělovka skončila na levé tyči. Konec utkání žádnou další příležitost nepřinesl a tak si oba týmy připsaly do ligy jeden bod za bezbrankovou remízu.

Jan Dvořák (asistent trenéra): Byl to těžký zápas o taktice, kdy jsme po hráčích chtěli, aby nepropadali v osobních soubojích. Škoda je, že nedáváme góly. Šance si vytvoříme, ale trestuhodně je neproměníme. Navíc nám pomohlo štěstí. Dvakrát jsme špatně přistoupili k protihráčům a Slavia z toho nastřelila brankovou konstrukci. Nakonec to dobře dopadlo a bod bereme.