Dorostence U19 čekala jako poslední zastávka během podzimní části sezóny Slavia Praha. Odehráli tam těžký a vyrovnaný zápas se zaslouženým výsledkem 2:2. O gól v prvním poločase se postaral Lukáš Bálek, druhý jim Pražané sami darovali. Podzim hráči U19 končí s finálním počtem 34 bodů!

Dynamo se se Slavii střetlo během této sezóny už v srpnu na domácím hřišti, ale zápas skončil 3:0 pro Pražany. Od 2. Slavie dělí Dynamo v tabulce 7 příček. A tak během svého úspěšného období jeli jihočeši do Prahy bodovat.

Dynamo do začátku zápasu vstoupilo úspěšně, když hned v 8. minutě poslal svůj tým do vedení Lukáš Bálek po asistenci Paseckého. Hra byla vyrovnaná, oba celky se dostávaly do útoku, ale góly nepadly. Jihočeši se v průběhu první půle trochu stáhli, věnovali se spíše defenzivě a Slavia naopak zvýšila svůj tlak. Oba týmy potřebovaly vstřelit gól- Slavia chtěla vyrovnat a Dynamo si zase zajistit o něco klidnější vstup do druhého poločasu. Pražané ale hosty začali mírně přehrávat a jejich úsilí přineslo ovoce v 43. minutě, kdy se po zahrání trestného kopu trefil Doležal. Budějovičtí dorostenci to ale nevzdávali a bojovali dál. Slavia byla za zákrok potrestána již druhou žlutou kartou a pro Dynamo to znamenalo přímý kop. Ten, pro svůj tým nešťastně, proměnil v 45. minutě v gól Badocha. Rozhodčí tak ukončil první půli za stavu 1:2.

Druhý poločas patřil Slavii, dobře kombinovali a dostávali se do útoku. Útočné akce se dařili i jihočechům, ale ani jednomu týmu už nevycházelo zakončení. Blízko k tomu měli slavisté v 69. minutě s nakopnutím tyče. O 4 minuty později se povedlo a zápas vyrovnali na 2:2. Rotbauer ale dalších několik střel zkušeně zneškodnil. Aktivita byla k vidění na obou stranách, ale jak Dynamo, tak i domácí Slavia chybovali a žádný další gól už zápas nedokázal rozhodnout.

Poslední podzimní zápas se Slavií skončil tedy nerozhodně 2:2. Dorostenci U19 v posledních 10 zápasech neprohráli a předvedli nám svou skvělou formu. Podzim pro ně dnešním dnem skončil a na dalším tréninku se setkají až v novém roce.

Zhodnocení celé sezóny a shrnutí podaných výkonů Vám přineseme v následujících dnech.