Nejvyšší dorostenecká soutěž kategorie U19 nabídla vložené kolo, ve kterém se na Složišti představilo domácí Dynamo a Hlučín. Konečné skóre 4:2 vypovídá, že Jihočeši byli lepší a zaslouženě zvítězili. Hlučín si vypracovával šance prakticky jen při chybách v domácí hře.
Úvod utkání byl vyrovnaný a hrálo se mezi šestnáctkami. Hlučín měl poté dva náznaky na šance, které nedokončil. Naopak Jihočeši se prosadili z první velké šance. V 6. minutě si vytvořil prostor pro střelu Jindřich Kadula a o tyč poslal balon do sítě. V dalších minutách přidávali domácí hráči na ofenzivní síle a výsledkem byly šance. Kolem 17. minuty kopalo Dynamo bez úspěchu dva rohové kopy.

Po půlhodině hry střílel po přihrávce Wermkeho opět Kadula. Tentokráte zamířil nad břevno. Dynamo se prosadilo zanedlouho. Ve 35. minutě kopal Hlučín dobrou standardní situaci a místo ohrožení branky trefil Váňa jen zeď. Ihned poté se do protiútoku vrhli Kadula, Slavík a Malý. Kadula zatáhl míč a vyslal do běhu Slavíka, který nezazmatkoval a zkušeně přenechal balon lépe postavenému spoluhráči. Daniel Malý neměl problém poslat míč do pravé šibenice – 2:0.

Třetí branka byla vstřelena záhy, když se po ose Čadek – Malý trefil Daniel Vaněk. Ten dostal balon na penaltový puntík a neměl problém poslat míč podél brankáře do sítě – 3:0. Ještě před koncem poločasu měl šanci Kadula. Jeho pokus dokázal brankář Hlučína vyrazit na roh. Hosté na nepříznivý vývoj reagovali dvojím střídáním a přineslo to impulz. V 51. minutě snížil Gianpaolo Pezzotti, když využil velkého zaváhání domácího brankáře. Vokatý chtěl rozehrát na Kabeleho, ale celá situace byla špatně řešená a Pezzotti měl lehkou práci – trefil odkrytou branku.

Čtyři minuty na to ale přidalo Dynamo další gól a nedopustilo možnost zvratu. Druhou branku v utkání dal Daniel Malý. A bylo to po pěkné spolupráci domácích hráčů. Tu předvedli Čadek, Vaněk a Kadula. Druhý poločas byl z domácího pohledu horší a i přes další velké šance, které měli Kadula nebo Malý, další gól Dynamo nepřidalo. Hlučín mohl snížit po chybě brankáře, ale balon odkopl z brankové čáry Malý. Hosté se prosadili až v samém závěru, kdy Jaroslav Horvath dorazil vyraženou střelu a snížil tak na konečných 4:2. Dynamo díky vítězství drží dobrou letošní formu a přiblížilo se třetímu místu v nejvyšší dorostenecké lize. O převaze Dynama mluví i statistiky utkání, Hlučín vystřelil na branku jen třikrát a ani jednou vedle branky. Na rohové kopy Jihočeši vyhráli vysoko 10:0.

Jan Dvořák (asistent trenéra): Hlučín byl kvalitní soupeř, který byl od nás vzdálený jen tři body. První poločas jsme předvedli dobrou kombinační hru a dali tři krásné góly. Pomohl nám rychlý přechod do útoku a dobře jsme bránili. Soupeře jsme vlastně do ničeho nepustili. Jediné, co bylo v prvním poločase na vytknutí, tak jsou dvě zbytečné chyby, po kterých soupeř ohrozil branku. Gól z toho nakonec nebyl a dopadlo to dobře. Druhý poločas už nebyl takový, jako první. Hlučín jsme ale pořád přehrávali a dva inkasované góly jsme si vlastně dali sami. Měli jsme další šance, které jsme neproměnili. Výsledek je pro hosty milosrdný. Brankář Vokatý udělal chyby, ale v celé sezoně podává kvalitní výkony a je opora týmu. Zřejmě si vybral slabší chvilku.