Celostátní liga staršího dorostu U19 nabídla v tréninkovém centru na Složišti zápas třetího kola mezi SK Dynamo České Budějovice a AC Sparta Praha. Utkání bylo velmi zajímavé, protože oba týmy si vytvořily hodně střeleckých příležitostí. Nechyběly emoce a ani pěkné fotbalové kombinace. Dynamo uhrálo se silnou Spartou remízu 1:1. Za Jihočechy dal gól Kabele.

Začátek zápasu začali lépe hosté. Již po několika vteřinách si střeleckou příležitost vypracoval záložník Ondřej Karafiát, kterého vychytal brankář Dynama Jindřich Vokatý. Sparta se neprosadila ani z následného rohového kopu. Sparťanský tlak polevil až v 6. minutě poté, co rychlý protiútok zastavil obranný faul Sparty. Následoval centrovaný míč ze standardní situace od Schlofa. Pro balon si v pohodě doběhl brankář Sparty Jakub Kotěra. Úvodní čtvrthodinu uzavřeli hosté šancí. Díky přesné a rychlé kombinaci se ke střele dostal pravý záložník Adam Kučera a domácí zachránil Václav Čadek. Ten odhlavičkoval míč z brankové čáry.

Úvod do třetí desetiminutovky patřil opět hostujícímu mužstvu. Dvakrát mohl zakončovat Hybš. První pokus mu dobrým obranným skluzem zhatil Šimon Schlof a při druhé šanci zase Jiří Novotný. Dynamo hrozilo hlavně ze standardních situací a rychlých protiútoků. Po jednom z nich zakončoval Linhart asi dva metry vedle pravé tyče. Přesněji mířil na druhé straně David Hovorka. Se svou šancí ale nenaložil dobře a naštěstí pro Dynamo jeho střela skončila těsně vedle. Dynamo na narůstající tlak Sparty reagovalo střídáním. Během krátké chvilky se na hřiště dostali Lukáš Mravec s Jakubem Kabelem. A právě Jakub Kabele po krátkém pobytu na hřišti vstřelil úvodní gól utkání. Pro dorostence Českých Budějovic to byl vůbec první gól v nové sezoně. Gólu předcházel faul a standardní situace. Tu zahrál ideálně kapitán Jindřich Kadula, který našel Kabeleho za obranou Sparty – 1:0.

Do konce prvního poločasu měla ještě standardní situaci i Sparta. Po usměrnění od Hybše ale Vokatý nemusel zasahovat. První poločas tedy vyhrálo Dynamo, i když hru tvořila Sparta. Po přestávce se obraz hry změnil. Jihočeši zlepšili pohyb, napadání i kombinaci a Sparta měla problémy, aby se dostala do vyložené pozice. Naopak na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Kadula. Jeho pokus byl ale v 60. minutě zablokován. Nejen diváci byli svědkem, že známé fotbalové rčení, nedáš – dostaneš, platí. V 64. minutě střílel z velké dálky Václav Čadek a míč směřující do šibenice na poslední chvíli vyrazil krásným zákrokem brankář Kotěra. Z protiútoku Sparta vyrovnala. Zahrávala rohový kop a první střela skončila na břevně. Míč se odrazil zpět mezi hráče, a tam se nejlépe zorientoval David Hovorka a pohotovou dorážkou vyrovnal. To hosty nakopla a Sparta měla další šance. Čermákova střela skončila těsně vedle.

Spartu mohl poslat do vedení v 74. minutě střídající David Ledecký. Spolu s Lukášem Poučkem běželi na jediného obránce Dynama. Místo přihrávky na Poučka a následné střely do prázdné branky ale Ledecký zahrál na sebe a branku vůbec netrefil. Poslední desetiminutovka byla hodně vyrovnaná. Oba týmy měly několik přihrávek a centrů do pokutového území soupeře, ale žádná se neujala. Dynamo ke konci kontrolovalo hru a soupeře k dalšímu zakončení nepustilo. Pro České Budějovice to je třetí remíza ve třetím kole v nové sezoně.

Jan Dvořák (asistent trenéra): Odehráli jsme podobně, jako se Slavií, těžký zápas. Sparta byla kvalitní soupeř s dobrou kombinací. Hráli jsme ze zajištěné obrany a čekali na to, co udělá Sparta. Zápas jsme sehráli tak, jak jsme chtěli. Škoda je vyrovnání. Po situaci, kdy jsme vedli jsme měli zápas dobře rozehraný. Sparta dala gól bohužel ze šance, která byla její nejmenší. Po odrazu od břevna jsme špatně zareagovali na odražený balon.