Ani další důležitý domácí duel Dynamo nezvládlo. Doma prohráli Jihočeši s Jihlavou 1:3, když tři ze čtyř branek padly z pokutových kopů. Černobílí odehráli zápas v retro dresech, ale na Jihlavští jim oslavy hodně pokazili. O jedinou branku Dynama se postaral z penalty Jiří Kladrubský.

Jihočeši nastoupili v líbivých retro dresech a v základní jedenáctce nechyběla ani čerstvá posila Pavel Eliáš. Aktivněji začali hosté. Výsledkem jejich územní převahy byla situace z patnácté minuty, kdy Hybš nacentroval do vápna, kde Marcin předskočil Machovce, a hlavička jihlavského záložníka skončila na tyči. Záhy na druhé straně našel po pěkné individuální akci Pešek ve vápně Kaloda, jenž hlavičkoval mimo tři tyče.

Jihlava ze své územní převahy vytěžila vedoucí gól ve 27. minutě, když Kladrubský ve vápně fauloval Kučeru a z následné penalty otevřel skóre Lukáš Vaculík. Uběhly jen dvě minuty a penalta se kopala i na druhé straně. Marek poslal k zemi Volešáka a Jiří Kladrubský z penalty vyrovnal. Vysočina si mohla vzít vedení zpátky pět minut před koncem poločasu, kdy z pravé strany vystřelil neatakovaný Kukoľ a jeho pokus zastavila tyč. Po poločase tak byl stav nerozhodný.

Dynamo se snažilo vstoupit do druhé půle aktivně, ale dařilo se mu to jen pár minut. Pak přebrala iniciativu Vysočina a dočkala se návratu do vedení. Po hodině hry fauloval Machovec ve vápně Mešanoviče a byla z toho třetí sobotní penalta. Tu bezpečně proměnil znovu Lukáš Vaculík. Před Křížkem to hořelo, jednou zaskakoval za domácího brankáře na brankové čáře i Machovec.

Domácí naděje de facto vyhasly v 72. minutě, kdy po přímém kopu do vápna hlavičkoval Krejčí, Křížek jeho šanci vyrazil pouze k Murisi Mešanovičovi, jenž ho doklepl do sítě. Domácí se snažili v závěru alespoň o korekci, ale nedostali se ani do šancí. Naopak Jihlava si tři body v poklidu hlídala a nakonec si je zaslouženě odvezla. Dynamo na jaře znovu ani nebodovalo.

František Cipro (trenér Dynama): „Prohráli jsme zaslouženě. Průběh byl trošku divoký kvůli těm penaltám, zejména ta druhá od Machovce byla klukovina. Ale Jihlava byla i v první půli lepší, trefila břevno a tyč. K výkonu některých hráčů nemám co dodat."

Luděk Klusáček (trenér Jihlavy): „Bylo to pro nás hodně důležité utkání a chtěli jsme v něm naplno bodovat. Naše vítězství bylo zasloužené. V obou poločasech jsme kontrolovali hru, a přestože první dvě branky padly z penalt, tak jsme měli šance i ze hry. Proto si myslím, že jsme vyhráli oprávněně.“