Fotbalisté třetiligové rezervy Dynama se dnes hodinu po poledni představili poprvé v přípravném zápase. Soupeřem se juniorce stal druholigový celek z Vlašimi. Zápas se odehrál na umělé trávě ve Voticích a dopadl lépe pro druholigový Graffin, který díky jediné brance Michala Veselého zvítězil 1:0.

V úvodu zápasu mělo míč na kopačkách častěji českobudějovické Dynamo, které si také vytvořilo několik slibných standartních situací, ale ani jedna z nich neskončila výraznějším ohrožením branky Vlašimi. Fotbalisté Vlašimi poprvé zahrozili až po zhruba dvaceti minutách hry, kdy se nebezpečnou střelou prezentoval útočník Michal Veselý. Dynamo zahrozilo poprvé ze hry ve dvacáté čtvrté minutě, kdy se pro balón dral Šibčič, kterého nezastavil ani vyběhnuvší brankář Toma. Konečnou stopku akci Šibčiče dal stoper Kropík, který mu na poslední chvíli doslova odpálil míč od nohy. O minutu později zahrozilo opět Dynamo. Konkrétně Klavík, ale ani jeho pokus v síti Vlašimi neskončil. V dalším průběhu první půle se nic zajímavého před brankami nedělo a první poločas skončil bezbrankovou remízou.

Do druhé půle oba trenéři provedli několik změn v sestavě. Druhé dějství započali lépe fotbalisté Vlašimi a v padesáté druhé minutě se dokázal gólově prosadit útočník Michal Veselý – 0:1. O necelých deset minut později mohl vedení Vlašimi navýšit Holek, ale jeho pokus z přímého kopu zastavila naštěstí pro Peroutku a spol. tyč. Dynamo v čele se zkušeným Davidem Homoláčem zbraně nesložilo a v sedmdesáté minutě mohlo vyrovnat, ale střelu jednoho z hráčů v purpurovém vykopl z brankové čáry vracející se vlašimský bek Jiří Veselý. V sedmdesáté třetí minutě zahrával roh Průcha a jeho centr zasáhl hlavou Holek, ale jeho hlavičkový pokus mířil nad branku Dynama. O čtyři minuty později se ke střele dostal vlašimský Vrabec, ale jeho pokus brankář Dynama výtečně vyrazil. Pět minut před koncem zahrávali rohový kop fotbalisté z jihu Čech, ale Šimánkův pokus gólem neskončil a Vlašim zvítězila 1:0.

Trenér rezervy Českých Budějovic Jiří Lerch: "Pro nás to bylo první přípravné utkání po deseti dnech přípravy. Myslím si, že na tomto dobrém terénu jsem si dobře zahráli s kvalitním sopupeřem a já jsem maximálně spokojen, účel to splnilo, výsledek byl dobrý i předvedená hra byla dobrá, takže jsem spokojen."

Trenér Vlašimi Roman Nádvorník: Bylo vidět, že jsme v týdnu hodně běhali a na hráčích to bylo vidět. Přes to všechno zápas splnil naše očekávání.