Po vítězství v prvním kole na půdě Kolína se očekávaly tři body i z domácí sobotní premiéry nového ročníku v zápase s třetiligovým nováčkem z Čáslavi. Nervózně hrající domácí se však nedostávali v prvním poločase do zakončení a hrálo se dlouho mezi šestnáctkami. Poté hostují Truksa využil v 36. minutě před ním rozestupující se obrany a poslal Čáslav do vedení. To hostím vydrželo až do závěrečného hvizdu, když druhý poločas se odehrál bez šancí, zato s množstvím podrážděných reakcí hráčů na obou stranách.
Svěřence trenéra Vavrocha, kteří nastoupili do zápasu bez Dobrotky, Houšky a Grznára, čekal papírově slabší soupeř. Ale na Borku to nebylo vůbec znát, nováček České fotbalové ligy vyučoval z fotbalové učebnice mladé Jihočechy.

Již v 8. minutě vyprášil Skálovy rukavice Kunášek, ale domácí gólman se nenechal prostřelit. O deset minut později se Paták dostal ke dvěma dorážkám, které musel likvidovat budějovický Švehla na brankové čáře. Ve 22. minutě se poprvé vážněji představili domácí hráči. Rožboud se odhodlal k jedovaté střele, jež ale v bráně místo nenašla. Ve 36. minutě měli Českobudějovičtí černo před očima. Samostatného průniku se zhostil hostující Truksa a brankář Skála neměl ani pramalou naději na úspěch – 0:1. Na konci prvního poločasu se Borku představil ránou Tuma, ale Skála tentokráte dokázal vyniknout.

Do druhé půle nastoupili fotbalisté z jihu Čech sice aktivněji, ale do dobré příležitosti se stále nemohli dostat. V 61. minutě vypálil čáslavský Kunášek, ale jeho pokus směřoval vedle tyče. O devět minut poté domácí Jančovič vypálil z krkolomné pozice, ale recept na překonání brankáře Čáslavi nenašel. V 77. minutě se blýskl střelou do šibenice opět Kunášek, ale Skála jeho pokus nádherně zneškodnil. Na konci utkání ještě zkoušel centrovat útočník Truksa, ale Vojáček v ideální pozici brankovou konstrukci minul. Čáslavský nováček si tak mohl zaslouženě odvézt tři body.

Jaroslav Vavroch: "Oproti vítěznému utkání v Kolíně nám chyběli Dobrotka, Houška a Grznár, které jsme nedokázali nahradit. Na druhé straně se naši mladí hráči mohli přesvědčit, jak těžkou soutěží třetí liga je."