Záložní tým Dynama České Budějovice vkročil do nového ročníku České fotbalové ligy úspěšně. V utkání s Kolínem viděli diváci mnoho pohledných akcí Jihočehů, kteří se dvakrát prosadili i střelecky, a zcela zaslouženě vyhráli 2:0. Branky padly ve druhém poločase, kdy se trefili střídající hráči Čančura a Škoda.
V prvním poločase byla hra vyrovnána, díky aktivní hře obou týmů viděli diváci hned několik vyložených šancí. V úvodu byli aktivnější domácí. Největší šanci spálil Holý, který tváří v tvář Skálovi vysoko přestřelil hostující branku. V první desetiminutovce ohrozil branku Kolína také Tomáš Maruška, který postupoval zcela sám na brankáře Čižinského, v nejdůležitějším okamžiku ale lehce zaváhal a nic z toho nebylo. Další šanci měli opět domácí, Dosedělův volej ale těsně minul Skálovu branku. Ve 22. minutě si sólo zopakoval opět Maruška a opět na brankáře nevyzrál. Ve 26. minutě střelu Houšky vyrážel konečky prstů gólman Čižinský. Následně se hra trochu uklidnila a až ve 40. minutě zahrozil Pavel Grznár, který střelou z dálky sice golmana domácích překonal, avšak Ložek na brankové čáře zachránil.

Ve druhé půli začali Jihočeši opět aktivně a brzy byli odměněni první brankou v síti Kolína. V 54. minutě po akci Grznára a Marušky prostřelil domácího brankáře střídající Pavel Čančura. O deset minut později byl u zrodu další velké šance opět Čančura, když našel hlavu Marušky - brankář domácích ale famózně zakročil. V 67. minutě se do dobré příležitosti dostal Škoda, tentokrát ale ještě úspěšný nebyl. Zadařilo se mu až v 73. minutě, kdy si naskočil na Čančurův centr a hlavou zvýšil na 2:0 pro Jihočechy.O další čtyři minuty měl Škoda další šanci, na konečném stavu se už ale nic nezměnilo...

Jaroslav Vavroch: "Přehráli jsme soupeře kondičně, a proto jsme vyhráli zcela zaslouženě. Do konce první půle jsme si vytvořili několik výborných šancí a nakonec rozhodli střídající hráči. Čančura dokázal po svém příchodu na hřiště hru rozhýbat a oživit."