Dorost U19 si pro svou výhru jel až do Hlučína, kde to zprvu vypadalo, že si ji vůbec nepřiveze. Nakonec ale díky aktivnímu Petru Paseckému- střelci obou gólů, porazili dorostenci Hlučín 2:1. Připisují si tak další výhru za sebou společně se třemi body.

Dynamo se střetlo s Hlučínem při svém prvním zápase letošní sezóny na domácím hřišti, ale utkání skončilo bezbrankově. Vzhledem k předposlední příčce tabulky, kterou Hlučín obsadil si jihočeši během své výherní linie jednoznačně jeli na venkovní zápas spravit chuť.

Začátek utkání se Dynamu úplně nezdařil a soupeř je za to také vytrestal, když ve 14. minutě padl do branky hostů gól. Přestože Hlučín moc šancí neměl, tato jediná proměněná pro ně byla dlouho velkou nadějí. I když měli jihočeši ve hře lehkou převahu, přihrávky se jim tolik nedařily a ani obvyklé šance po centrech nepomohly k vyrovnání zápasu. A tak o poločase Dynamo na hřišti domácího Hlučína prohrávalo 0:1.

S druhou půlí ale přišlo také zlepšení jihočechů, začali hrát s větší jistotou a pouštěli se i do svých obvyklých kombinací. Do hry vstoupil v 53. minutě Pasecký, který ji výrazně oživil. Držení míče ze strany Dynama se zlepšilo a snaha přinesla výsledek. V 63. minutě se po rozehrání standardní situace trefil Petr Pasecký! Pro Dynamo to znamenalo velké oživení a samozřejmě také naději na další výhru v řadě. Jejich tlak na domácí Hlučín vzrůstal a dostali se i do gólových situací. Ty během základní hrací doby ale neproměnili. Důležité pro Budějovice bylo tentokrát tříminutové nastavení, během kterého přidal Pasecký další gól do brány Hlučína. Zajistil tak pro Dynamo výhru 2:1.

Bilance staršího dorostu se tak stále drží na své špici. Zápas s Hlučínem je pro dorostence 6. výhrou v řadě a přestože je předposlední Hlučín potrápil, dokázali svou sérii prodloužit dál. Poslední zápas odehrají příští týden na Slavii. A my pevně věříme, že tam úspěšně zakončí podzimní část sezóny. Nejlépe dalšími třemi body.