Další zpackané utkání sehráli fotbalisté Dynama. V osmém kole Fotbalové národní ligy doma prohráli s Ústím nad Labem 0:1, kdy se o vítěznou branku postaral v 53. minutě Alois Hyčka. V příštím kole zajíždí Dynamo do Hradce Králové.

Debut v dresu Dynama si odbyl Tomáš Hájovský, poprvé od úvodních minut nastoupil na pravém kraji zálohy Roman Wermke. Jenže českobudějovický záložník moc dlouho na hřišti nepobyl. V 35. minutě byl střídán Lukášem Buchvaldkem kvůli zranění na pravém stehenním svalu. Ve středu zálohy nastoupila zkušená dvojice Benát – Šimák, na postu defenzivního záložníka hrál Ondřej Karafiát.

Jihočeši začali od úvodních minut velmi aktivně a svého pátečního soupeři v úvodu utkání přehrávali. Z úvodního rohového kopu mohl skórovat kapitán Benát, kapitán Dynama ovšem na hranici vápna skákavý balon trestuhodně přestřelil. Ústí pomalu hru srovnávalo a začalo hrát s Dynamem vyrovnanou partii. Poprvé do zakončení se dostal Miskovič, zakončení levačkou mu vůbec nesedlo. Domácí si vytvořili několik rohových kopů, ve většině případů ale dobře zasáhl brankář Army Zacharda a zažehnal nebezpečí v jeho pokutovém území. Velkou příležitost v prvním poločase měl hostující Hyčka. S míčem u nohy prošel až do pokutového území, kde ho skvěle vychytal domácí Křížek. Domácí mohli vstřelit vedoucí branku zásluhou Buchvaldka. Střídající záložník běžel z pravé strany sám na brankáře Army, ale ten ho bravurně vychytal. Ústečtí na druhé straně zahrozili rychlým brejkem a Miskovič jenom těsně minul branku. V posledních minutách první půle zachránil Dynamo Michal Řezáč. Po rohovém kopu Ústí skvěle zasáhl po hlavičce Šnirc na brankové čáře.

Do druhé půli vstoupilo Dynamo rovněž aktivně, ale nedokázalo využít své šance, a tak Arma podnikla úspěšný brejk. Nejprve Novákovu dobrou hlavičku vyrazil Zacharda. Na druhé straně už jsme viděli branku. Eliáš našel v pokutovém území úplně volného Aloise Hyčku, který přesnou střelou k pravé tyči domácí branky otevřel skóre – 0:1. Druhou branku Ústí mohl přidat hrotový útočník Tomáš Smola. Dostal krásný balon od Hyčky, ale v gólové pozici přestřelil. Jihočeši dostávali soupeře pod tlak, ale ten se dobře bránil a nechtěl připustit drama zápasu. To ani nepřišlo, jelikož se Dynamo v závěru utkání nedostalo do vážnější situace ohrozit branku soupeře a doma podlehlo Ústí nad Labem 0:1.

František Cipro (trenér Dynama): "Ústí bylo lepší a vyhrálo zaslouženě. Kromě gólu mělo i další vyložené šance a plno náznaků. My jsme měli jednu tutovku v první půli Buchvaldkem, jinak pár náznaků a víc nic. Soupeř nás přehrál ve všech směrech. Na tréninku a při zápase výkony hráčů jsou úplně rozdílné. Trápíme se a musíme se z toho dostat."

Petr Němec (trenér Ústí): "Vyhráli jsme zaslouženě a měli jsme i další šance. Bál jsem se, že po výhře se Slavií nám budou chybět síly, ale zvládli jsme to. Se třemi body se nám jede dobře domů."