V příjemném slunečním dni navštívilo naše B-mužstvo vedoucí tým tabulky - Střížkov. Na jeho hřišti se týmu však příliš nedaří. V loňském roce jsme si odváželi porážku 3:0.

Po výkopu Jihočechů a jejich další nepřesné rozehrávce se záhy dostali k míči domácí a při úniku k soupeřově brance si hned ve 2. minutě vybojovali po faulu hostí slibnou standardní situaci. Přímý volný kop přes zeď skončil za zády překvapeného brankáře Křížka. Z dalšího výkopu si SK ČB B vybojoval rohový kop, ale dva hlavičkové pokusy likvidoval pozorný Kovář. Střížkov se velmi rychle dostal do tempa a podnikl sérii nájezdů na budějovického gólmana.

Po prvním inkasovaném gólu se však snažili i hosté a skutečně bylo na co se dívat. Hrál se rychlý fotbal a diváci museli být určitě spokojeni. Po šanci Jihočechů, kterou Kovář vytlačil na břevno, a následném rohovém kopu došlo ve 14. minutě k rychlému úniku hráčů Střížkova, Křížek jim vyběhl vstříc, nepodařilo se mu však Šimka obrat o míč, a tak dotyčný neměl problém dopravit míč do prázdné branky. 2:0. Skoro se dá říct, že Střížkov budějovické mužstvo slušně rozebíral.

Hosté se však nehodlali vzdát a následovala bitka o míč v pokutovém území před Kovářovou svatyní. Po nastřelené ruce střížkovského hráče nařídil rozhodčí penaltu a Jihočeši se díky Maruškovi, který se nemýlil, vrátili v 18. minutě do hry. 2:1.

S přibývajícími minutami přibývalo faulů a žlutých karet. Střížkov podnikal další útoky, které s obtížemi odvracela obrana. Na druhé straně si šanci vypracovali společnými silami Adam s Gruberem, který byl sražen u velkého vápna, což sudí ponechal bez komentáře, a vzápětí na druhé straně ohodnotil pád domácího útočníka jako nafilmovaný, a tak se pokračovalo ve hře. Půlhodina hry byla opravdu bohatá na akce. Ve 34. minutě po kombinaci Střížkova došlo k pochybení černobílé obrany a skóre se opět měnilo, když gól po první odvrácené střele vsítil Roman Macháček. 3:1 Jihočeší pak také měli šanci ze spolupráce Gruber - Plocek - Maruška, ale posledního jmenovaného opět zadáci Střížkova zfaulovali, a tak došlo na standardní situaci. Adam krásně zatočil míč do branky, ale Kovář byl ve střehu. Do konce poločasu se hra trochu vyrovnala, ale rozhodčí zjevně rád hraje mariáš, neboť přibyla spousta žlutých karet.

Druhá půle zápasu začala stejně svižně. Asi pět minut se hrálo mezi šestnáctkami. Útok Jihočechů skončil ofsajdem, do kterého byl chycen Gruber. Českobudějovičtí se více semkli v obraně, ale i přes to podnikali příležitostné útoky, ze kterých chtěli vytěžit zlepšení skóre ve svůj prospěch. Bohužel však jejich akce byly hodně nepřesné a stejně obrana Střížkova nechtěla útočníky pouštět moc blízko k vápnu. Ani pražský útok nezůstával pozadu a výsledkem byla nastřelená tyč, když šanci před tím horko těžko vyškraboval Křížek. Na druhé straně šla hlavička hostí těsně vedle. Zřejmě za bránění ve hře dostal v 60. minutě druhou žlutou kartu Knietel a musel do šatny. Chvíli na to zase nastala kanonáda Střížkova a jejich střely odvracel Křížek a další šly těsně vedle branky.

V 70. minutě šel po druhé žluté kartě ven i Šafránek a jihočeské mužstvo bylo chvíli značně oslabeno. Rozhodčí však nezahálel a poslal ze hřiště v 74. minutě po druhé žluté i domácího Málka. Po tomto vyloučení se skoro ani nedá říct, že by se hrál fotbal, ale Střížkov i nadále provozoval jakési akce, které v 80. minutě znamenaly další zvýšení. Pavel Macháček 4:1.

Jihočeská obrana se poněkud rozdrobila a stejně tak i záložní řada. Bylo vidět, že mužstvu ti dva hráči chybí. Přesto se dokázal po ojedinělé akci dostat ke střele aktivní Adam, ale míči se do branky zase nechtělo - těsně vedle. Černobílí nepolevovali a v závěru zápasu pokračovali v úsilí o kosmetickou úpravu výsledku. Nebylo jim ovšem přáno. Zadní řady Střížkova byly neproniknutelné. V 88. minutě došlo k dalšímu rychlému úniku a Chlebek, jemuž se povedlo vylákat Křížka ven z branky, nemohl jinak než dát gól. 5:1
Do konce nastaveného času měli domácí ještě asi tři další šance, s nimiž si už gólman poradil a poslední z nich skončila na břevně.

Střížkov se díky svému neohroženému náporu mohl radovat nejen z upevnění prvního místa, ale i z pětigólové parády.