Úvodní kvalifikační utkání hrané na Střeleckém ostrově česká jednadvacítka zvládla a proti stejně starým Slovincům vyhrála 1:0. O jedinou branku se v samém závěru postaral přesnou hlavičkou Martin Vitík. Už v pondělí hrají Češi znovu na jihu Čech, tentokrát proti Albánii.

Do zápasu vstoupili aktivněji Češi. O jeden z prvních střeleckých pokusů se postaral Ostrák, ale jeho tečovaná střela nenadělala Türkovi žádné potíže. O dost větší příležitost měl Pavel Šulc, který v minulosti na jihu Čech působil. Dostal balon z pravé strany, zakončil z první, ale jeho pokus dokázal vyrazit hostující obránce. Největší příležitost prvního poločasu měli Slovinci. Po nepřehledné situaci se před Kováře dostal Aljoša Matko, ale český brankář vytáhl skvělý zákrok.

Ve druhém poločase byla k vidění vyrovnaná podívaná s šancemi na obou stranách. Z dálky se pokusil prosadit Fukala, ale jeho skákavý pokus dokázal Türk zkrotit. Otevřít skóre mohl střídající Bošilj, ale z dobré pozice těsně přestřelil. O jedinou branku čtvrtečního večera se tak postaral Martin Vitík, který v 89. minutě přesnou hlavičkou rozhodl o výhře české jednadvacítky.

Česko U21 - Slovinsko U21 1:0 (0:0)
Branky: 89. Vitík
ŽK: Šulc - Markuš, Stojinović, Pavlović, Tičić.
Rozhodčí: Robertson (SKO)

Česko: Kovář – Gabriel, Vitík, Donát, Fukala – Kaloč, Solil – Ostrák (46. Daněk), Šulc (83. Zlatohlávek), Kohút (46. Karabec) – Fila (71. Sejk).
Slovinsko: Türk – Trontelj, Stojinović, Zec, Pavlović – Zabukovnik, Markuš – Matko, Casar, Koderman – Cipot.