Přestože se díky náhlému oteplení a stále dosti nepříznivému počasí nedalo mnoho fotbalových trávník nazvat ideálními, bylo tentokrát odehráno kompletní kolo druhé fotbalové ligy. Tonoucí se stébla chytá, a tak poslední tým tabulky, kterým je záloha Olomouce darovala svému soupeři, kterým byl horký aspirant na první ligu – Kladno, v dohrávce 19. kola pouze bod. Největší gólovou nadílku obdržel Hlučín, který zavítal na Střelecký ostrov. České Budějovice se díky třem získaným bodům posunuly na čtvrté místo a k tomu mají oproti vedoucímu Kladnu jeden zápas k dobru.
Kladno v Olomouci dvakrát vedlo, ale o dělbě bodů nakonec rozhodl provoligový hráč Peter Babnič, který ten den zálohu podporoval. Skóre otevřel ve 35. minutě kladenský Drozd, který se trefil z přímého volného kopu z hranice šestnáctky přímo k pravé tyči. Domácí se nenechali zastrašit a snažili se vyrovnat: Pokusy Kaščáka a Šultese však vyšly naprázdno. Ve druhém poločase začali Olomoučtí aktivněji a v 65. minutě Vepřek ze standardky ze stejného místa jako soupeř v první půli vyrovnal. Jedenáct minut před koncem šli hosté podruhé do vedení, když se po rohovém kopu trefil střídající Galbavý. Cenný bod získal pro Hanáky o tři minuty později Babnič. Kladno má tak na svém kontě 35 bodů, Olomouc B o 22 méně, tedy 13.

Do Českých Budějovic přijel Hlučín. Hosté začali aktivně a již v 1. minutě ohrozil gólmana Filipka kapitán Veselý. Šanci měl také Štýbar, který hlavičkoval těsně vedle pravé tyče. Poté ale již začal úřadovat muž zápasu Karel Poborský. První úder na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 26. minutě Poborský pronikl obranou hostí a poslal přesný centr na Mrkvičku, jenž hlavou otevřel skóre. Druhá branka byla podobná. Poborský znovu odcentroval z pravé strany a opět našel Mrkvičku. Po změně stran se hosté pokusili o tlak, ale akce jim nevycházely. Největší šance skončila rohovým kopem. Na druhé straně se naopak k trestnému kopu postavil Poborský a jeho centr dopadl na hlavu Homoláče, který pohodlně zblízka skóroval. Po přihrávce Plocka přidal čtvrtou branku Faldyna, poté znovu Poborský připravil šanci Táborskému. Šestý gól přidal Karel Poborský sám. Jihočeši mají po tomto zápase na svém kontě 27 bodů a 31 vstřelených branek, což je stejný počet jako má Kladno. Hlučín se propadl na 15. místo. Slezané jsou mimochodem týmem, který obdržel nejvíce gólů, a to 30.

Záloha Sparty nastoupila proti Kroměříži posílená o 10 hráčů z kádru A-mužstva. Ve 4. minutě zpracovával gólman Zlámal malou domů tak dlouho, až mu Josl sebral míč a téměř zadarmo otevřel skóre. Za 15 minut už mohli hosté vést o dvě branky, ale Kobylík svou střelu namířil mimo tyče. Další velkou šanci měla znovu Kroměříž, když Ditrich hlavičkoval po rohovém kopu do břevna. Sparta odpověděla nepřesnými pokusy Jarolíma s Jeslínkem. Ve druhém poločase Letenští přidali na agresivitě i fotbalové kvalitě. Výsledek se dostavil, když se v 55. minutě Jeslínek protáhl kolem obránců a poslal přesnou přihrávku Kolářovi, který vyrovnal. Stejný hráč se mohl o 12 minut radovat podruhé, ale branku těsně minul. V závěru přes rostoucí tlak Pražanů ovšem mohla získat všechny body Kroměříž. Šmahaj však překopl branku. Kroměříž obývá v tabulce sedmé místo a má 22 bodů. Záložní tým Sparty je s šestnácti body čtrnáctý.

Mužstvo Kunovic získalo dvě penalty, ale Žižkov si nakonec odvezl bod za remízu, přestože dal jen jeden gól. Smutným hrdinou zápasu se stal domácí kapitán Zemánek, který zařídil oba góly Viktorie. Ve 34. minutě nejprve překonal vlastního brankáře a v 91. minutě daroval soupeři penaltu, již Prášil s přehledem proměnil. Úspěšnými penaltovými střelci se stali kunovičtí Josefík a v 72. minutě Živný. Kunovicím patří po uplynulém kole 8. místo a mají jen o bod více než 9. Viktoria Žižkov. Slovácký tým má skóre 25:25 a opět stejně jako Žižkov zápas k dobru. Pražané mají 19 bodů.

Východočeské derby dopadlo úspěšně pro Hradec Králové. Oba celky si vytvořily jen minimum šancí. V první půli byli aktivnější Pardubice, ale ve 38. minutě dostal Mach druhou žlutou kartu a musel do sprch. Po přestávce se domácí stáhli do obrany a Hradečtí se proti soupeři nemohli dlouho prosadit. Nakonec se trenéru Krejčíkovi vyplatilo střídání, když se po osmi minutách na hřišti trefil Jiroušek poté, co gólman Raba vyrazil přímo před něj střelu Černého. Hosté byli v této chvíli aktivnější, ale v závěru druhé půle polevili a do dalších šancí se už nedostali. Pardubicím chyběla k vyrovnání hlavně přesnější přihrávka, a tak si Hradec odvezl tři body. V nastaveném čase byl také po druhé žluté kartě vyloučen hradecký Štěpán. Hradec Králové okupuje druhé místo tabulky a má 30 bodů, skóre 20:15 a na svém kontě 8 váher, 6 remíz a 3 prohry. Pardubice jsou s 18 body jedenácté a mají zápas k dobru.

Xaverov, který je v tabulce třetí, hostil Ústí nad Labem. Obě branky padly už v první půli a vstřelili je domácí Marek a Hašler. Druhý střelec se podílel i na úvodním gólu, a to svou přihrávkou na Marka, který pohotově zamířil pod břevno. Těsně před koncem poločasu rozehráli Xaverovští rohový kop, Mejzlík poslal míč před branku a Hašler po chybě obrany zvýšil na 2:0. Po přestávce byla hra vyrovnaná a do šance se dostali i hosté. Jejich pokusy však vyzněly naprázdno. V samém závěru ještě netrefil prázdnou branku domácí Poláček. Pražané mají na svém kontě 29 bodů, Ústí nad Labem je šesté, má 24 body, zápas k dobru a výsledky 6 výher, 6 remíz a 4 prohry.

Vítkovice měly za soupeře záložní tým Brna. Domácí vstoupili do zápasu aktivně a Jihomoravany zatlačili na dlouhé minuty před jejich pokutové území. Po třech nastřelených břevnech zúročili převahu gólem Kušníra. Ve druhé půlce dal gól brněnský Polák, ale ke své vlastní smůle z ofsajdu. Brno B zachránil od vyšší porážky brankář Hrubý. V 54. minutě vyrazil Třasákovu dělovku, v 62. minutě chytil střelu Vojáčkovi. Největší příležitost Vítkovic zneškodnil Hrubý v 78. minutě, když zlikvidoval pokus Opršála. Vítkovice jsou se 17 body dvanácté a Brno B je hned pod nimi s 16 body. Záloha Jihomoravanů patří k ohroženým týmům.

V Drnovicích vznikla jediná bezbranková remíza uplynulého víkendu. HFK Olomouc měla v tomto utkání minimum brankových příležitostí. Domácí měli už v 10. minutě jednu z mála šancí. Po autovém vhazování a přihrávce Ličky střílel Adamec, ale jeho střelu Doležal vyrazil. Poslední vážnější šance zápasu vznikla v 15. minutě po rohovém kopu hostů, kdy odražený míč získal Kalvoda, ale jeho střela šla vedle. Ve druhém poločase si ani jedno z mužstev vyloženou šanci nevypracovalo. Drnovicím patří 10. místo, 19 bodů a skóre 13:19. HFK Olomouc klesla na pátou pozici a má 27 bodů stejně jako České Budějovice. Jejich konto zdobí pouhých 9 obdržených gólů.

V tomto kole padlo 20 branek, bylo uděleno 38 žlutých karet a 3 červené. Nejvíce fanoušků sledovalo zápas Českých Budějovic s Hlučíen, a to 2 530, nejméně diváků přišlo (tradičně) na zápas Sparty B s Kroměříží, a to 78.