Fotbalisté Dynama mají za sebou tři ligové zápasy, ve kterých nezískali ani jeden bod. Společným jmenovatelem tří posledních utkání je ale útočník Zdeněk Ondrášek, který v každém zápase dokázal vstřelit branku. V utkání proti Sigmě Olomouc ho fanoušci dokonce vyhlásili nejlepším hráčem zápasu.

Zdeňku, vítězství v hlasování o nejlepšího hráče zápasu byste asi vyměnil za body ze zápasu s Olomoucí, že?
Určitě je hezké, že jsem byl zvolený hráčem zápasu, ale na tohle já tolik nekoukám. Naším cílem bylo vyhrát a opět jsme to tak nějak podělali.

Zdeněk Ondrášek po gólu

Odehráli jste zvláštní zápas. První poločas nebyl ideální, ale přesto jste se ve druhém poločase dostali do vedení. Nakonec to ale na body nestačilo..
Do prvního poločasu jsme nevstoupili dobře, nedařili se nám kombinace a Olomouc nás přehrávala. Ve druhém poločase jsme hráli lépe, přišel na hřiště Stráďa (Tomáš Stráský, pozn. autora), hrálo se na dva útočníky a bylo to z naší strany lepší. Za stavu 1:0 jsme udělali stejnou chybu jako se Spartou, kdy nám dal Kweuke gól, nepokryli jsme Heinze, a ten má dostatečné kvality k tomu, aby dal gól. Ten druhý gól byl podobný. Tam jsme ho nechali otočit před vápnem a tenhle borec nebyl ve světě a v reprezentaci jen tak a dokázal to tady, že fotbal hrát umí. Dostali jsme dva góly a opět prohráli.

A jak se cítíte vy osobně? Ve třech ligových zápasech jste dal tři góly..
Jsem rád, že mi to tam padá. Když to beru z osobního hlediska, tak je to dobrý, ale z toho týmového je to hrozně špatné. Jsem rád, že mohu pravidelně hrát, že dávám góly, ale ve fotbale jsou nejdůležitější body, a ty my teď prostě nemáme. Proti Olomouci jsme byli blízko vítězství, musíme se ale vyvarovat chyb, které děláme.

Právě díky dobré formě se o vás začaly zajímat jiné kluby. Sledujete situaci ohledně zájmu o vaší osobu?
Minulý týden jsem opravdu zaregistroval zprávu, že s nějakou konkrétní nabídkou přišly Teplice. Ale nijak to neřeším, snažím se stále myslet hlavně na fotbal, abych podával co nejlepší výkony. V pátek se objevily sice nějaké informace o zájmech dalších týmů, ale jak říkám, vůbec se tím nezabývám. Všichni se mě na to pořád před víkendem ptali, ale já jim vždy říkal, že se snažím myslet hlavně na zápas s Olomoucí. Situace je ale taková, že nikdo mě zatím nekontaktoval, ani manažer mi nic neříkal a všechno tak záleží na tom, jak by se v první řadě případně dopadli kluby.

Už nejste mladý nadějný mladíček, ale stává se z vás zkušený fotbalista. Kdyby přišla nějaká zajímavá nabídka, zvažoval byste jí?
V zimě mi bude 23 let a i když ten věk ještě není žádná tragédie, tak kdyby přišla nějaká zajímavá nabídka pro klub i pro mě, tak bych nad tím asi přemýšlel. Z Dynama bych ale odcházel jen ve chvíli, kdybychom byli klub i já s nabídkou spokojeni. Já jsem v Dynamu rád, nyní se mi daří budu rád, když by se začalo dařit i celému týmu.

V neděli vás čeká další ligový zápas s Bohemkou. To asi není nejpříjemnější soupeř pro nějaký rozjezd, že?
Přesně tak. Bohemka je důrazný tým, který to hraje hodně silově, a to je hra, která nám moc nesedí. Když na nás začne někdo hrát tvrdě, tak my se k tomu nedokážeme pořádně postavit a přizpůsobit. Nerad říkám, že jsme nyní v situaci, kdy už musíme zabrat, ale je to tak. Určitě by nám v naší situaci hodně pomohlo, kdybychom na Bohemce něco uhráli.