Stal se nečekaným hrdinou celého utkání. Přišel na hřiště necelých deset minut před koncem v době, kdy se Jihočeši hnali za vítěznou brankou. V té době už měli černobílí na hřišti tři útočníky a do vápna Opavy létal jeden centr za druhým. Uchytila se až střela Martina Vlka, který se trefil po pasu od Jakuba Pařízka.

Propukla velká radost po vítězné brance?
Samozřejmě! Doposud jsem se nedokázal mockrát prosadit, o to více mě těší, že jsem se dokázal trefit. Navíc v poslední minutě hry, kdy jsem dokázal rozhodnout celý zápas.

Od trenéra přišel na střídačce jasný pokyn rozhodnout?
Ano, jsem útočník, od toho na hřišti jsem, abych dával góly. Myslím si, že jsem trenérovi udělal velkou radost. (úsměv)

Jak se z vašeho pohledu seběhla gólová situace?
Viděl jsem, že Kuba Pařízek se dobře uvolnil a neměl komu přihrát. Odskočil jsem si dozadu a Kuba mě našel. Ideálně jsem to trefil brankáři mezi nohy.

Vítězná branka zřejmě nebude zadarmo, že?
To rozhodně ne. Nějaké občerstvení budu muset do kabiny přinést.

Na hřišti jste v posledních deseti minutách byli čtyři útočníci. Měli jste ve vápně soupeře už velký tlak?
Myslím si, že to muselo přijít. Dle mého máme dobrou útočnou sílu, akorát jsme bohužel nedokázali proměňovat šance. Měli jsme ale trpělivost a pevné nervy, takže jsme to dokázali na poslední chvíli rozhodnout.

Po dvou porážkách jste dvakrát vyhráli. Je dobré, že nyní můžete hrát více v klidu?
Pomůže nám to do dalších utkání. Každá porážka či inkasovaný gól nás sráží ke dnu, naopak výhry nám dodávají sebedůvěru a pozitivní energii.

Střídající Vlk vystřelil dorostu tři body (26.8.2017)

Přišel, viděl, rozhodl. Za devět minut se dokázal střídající Martin Vlk stát hrdinou celého utkání, když staršímu dorostu vystřelil v posledních vteřinách celého utkání tři body. Jihočeši tak získali další cenné vítězství, když na domácím hřišti šťastně přehráli Opavu.