Již před zápasem byly slyšet mnohé pesimistické hlasy, které prohlašovaly, že každá minuta bez inkasovaného gólu bude úspěchem. Vcelku vlažný začátek Sparty mohl být pro naše mužstvo slibný, ale první gól nakonec padl již ze třetí sparťanské střely.

Důvodem inkasovaného gólu bylo opětné zaváhání obrany. Přesto se velmi vyznamenal brankář Kafka, který si v tomto zápase vyměnil roli brankářské jedničky s Miroslavem Semanem. První střelu, předcházející gólu, totiž pohotově vyrazil. Letenští samozřejmě zvedli hlavu a na Kafku začaly pršet další střely. Výpady útočníků zoufale odvraceli naši zadáci do autu. Dá se však alespoň pochválit únik Bouchala, který však bohužel skončil u vápna, když se nechal obrat o míč dvěma dotírajícími obránci Sparty. Po tomto pokusu jsme měli dvojí autové vhazování - každé z jedné strany, ale nic z toho nebylo, neboť Sparta byla velmi pozorná a rozhodně nás nehodlala pustit do vážnější akce. Poté opět převzali Letenští taktovku a doráželi na Kafkovu svatyni. Pěknou střelou se předvedl Kováč - míč šel k našemu štěstí do břevna. Kafka se také několikrát vyznamenal při útocích Gluščeviče, který ten den neměl zrovna dobrou mušku. Po chybě Ježka jsme se na chvíli dostali k míči, ale unikající Lafata byl o něj záhy obrán. Následoval slibný únik Vozábala, po kterém se vrhli hned tři protivníci a pravděpodobně došlo k faulu. Rozhodčí ovšem nic takového neviděl a Sparta získala míč. Po faulu Rožbouda, který inkasoval žlutou kartu, se kopala standardní situace, jež skončila gólem poté, co míč svižně prošel skrz pokutové území ke zcela volnému Ježkovi a ten parádní střelou upravil na 2:0.

Po novém rozehrání se pokusili o akci Vozábal s Čápem, ale druhý jmenovaný pouze napálil míč do obránců. Chvíli na to se Vozábal pokusil o další únik, byl však nepříjemně atakován Hübschmanem a musel opustit hřiště na nosítkách. Zhruba pět minut, které jsme hráli v deseti, jsme ustáli. V tomto čase došlo k prvnímu střídání v českobudějovickém týmu, když odešel útočně laděný Standa Rožboud, zařazený opět na kraj obrany a nahradil ho obránce Pončák. Poločas se v podstatě dohrával s tím, že u míče zůstala Sparta, která si vesele hrála bago. Tím našim hochům umožnila další únik v nastaveném čase, ale střela Iva Svobody šla bohužel těsně vedle Blažkovy branky.

Ve druhém poločase jsme se pořádně nestačili rozkoukat, a i když jsme měli výkop, míče se brzy zmocnila nažhavená Sparta. Další velké zaváhání středové obrany přineslo zvýšení na 3:0. Sparta opravdu neměla problém si gól hladce vytvořit - kolmá přihrávka prošla na Gluščeviče a ten pro tentokrát zdárně akci zakončil. Po třetím gólu začali naši hráči s dalšími zbrklými odkopy, přihrávali soupeři a koledovali si svým zmatečným chováním o další gól. K našemu štěstí neměl střelecký den ani Karel Poborský, který neustále volil vlažné střely, se nimiž si náš gólman hladce poradil. V 56. minutě došlo k vystřídání útočníků - za Bouchala přišel čerstvý Matoušek. Vzápětí jsme si vypracovali další sérii zbrklých přihrávek a odkopů, ale Sparta už je nezužitkovala. Při jedné akci byli Letenští chyceni v ofsajdu. Obrana se přece jen trochu zmátořila a pravděpodobně si dala závazek, že se pokusí nedostat ještě více gólů. Bohužel spíš než jejich "stmelení" nám pomohlo to, že Spartu opustilo střelecké štěstí. Z publika se ozývaly nelichotivé hlasy, které poukazovaly na to, že s tímhle výkonem nemají Budějovice v lize co dělat. Po akci Juna s Gluščevičem, který přestřelil branku, musel hřiště opustit brankář Kafka, který svůj dobrý výkon (podle vyjádření pana Švantnera) odnesl křečí. V brance ho nahradil Miroslav Seman, který na Letné zatím drží nejlepší výsledek posledních let, když v minulém ročníku inkasoval v Praze pouze jeden gól.

Po výměně brankářů se dostal k akci Ivo Svoboda a poté, co obráncům Sparty nezbývalo nic jiného, než ho zastavit faulem, jsme získali z celkem slušné pozice standardní situaci. Sice to vypadalo moc hezky, ale to by někdo musel být ve vápně. Sparta si vystřídala záložníky a vzápětí získala dobrou pozici po našem faulu. Pokus Poborského však s přehledem likvidoval Seman. V 69. minutě utekl po levé straně Zbončák, podařilo se mu odcentrovat na Gluščeviče, ale jeho hlavička šla nad. Po této akci se nám podařil další únik, ale Lafatova střela šla vedle. V 72. minutě si naši hráči vyčarovali první roh, po jeho odvrácení zůstali chlapci u míče a Aleš Matoušek se pokusil o střelu. Blažka však neoklamal a míč skončil v jeho náruči. Na poslední čtvrhodinu se v útoku prohodil s Gluščevičem Kincl. Od 80. minuty se Sparta konečně namlsala a evidentně unavení hráči v podstatě jen dotahovali zápas do vítězného konce. Umožnili nám tak několik pokusů - nejprve slušně hrající Pončák se Svobodou jemně prověřili pozornost Blažka, poté Adam se Svobodou vybojovali druhý roh, ale ten nám také neprošel. Míč opět získala Sparta a David Horejš, také již na pokraji sil, měl plné ruce práce s dotírajícím Poborským.

Sparťanská obrana se ke konci druhého poločasu sice přece jen trochu otevřela, ale nikomu z našich hráčů se nepodařilo této nabídky využít. Před závěrečným hvizdem jsme měli ještě jednu standardní situaci, ale Vozábal posadil míč pouze na hlavy vysokých sparťanských hráčů, a tak se žádná kosmetická úprava nekonala. Přesto se nedá říct, že by naši hráči působili při zápase ustrašeným dojmem, jak si rýpnul např. Deník Sport.

Hodnocení hráčů:
Deník Sport: Kafka - 4, Rožboud - 1, Schindler - 3, Horejš - 3, Penner - 3, Svoboda - 4, Vozábal - 4, Adam - 3, Čáp - 3, Bouchal - 3, Lafata - 3
MF Dnes: Kafka - 4, Rožboud - 5, Horejš - 4, Schindler - 5, Penner - 3,5, Svoboda - 2, Adam - 4,5, Vozábal - 4, Čáp - 3,5, Bouchal - 5, Lafata - 4
Střídající hráči: Seman - 3, Pončák - 4, Matoušek - 4,5