V úterý 28. listopadu se dočkali dětští pacienti Nemocnice České Budějovice příjemného překvapení. Na oddělení je navštívili fotbalisté SK Dynamo České Budějovice.

Celkem 21 hráčů a zástupců klubu se zastavilo v jednotlivých pokojích, pobavilo se s dětmi a předalo jim dárečky od společnosti Království hraček - BAMBULE. „Návštěva byla o to milejší, že byli převlečeni do pohádkových kostýmů, které zapůjčilo Jihočeské divadlo. Bylo to moc příjemné setkání a děti si ho užily!“ řekla s radostí mluvčí nemocnice Bc. Iva Nováková, MBA.

Legrační pohádkové postavy vyloudily úsměvy malých pacientů i samotných sestřiček na oddělení. "Chtěla bych všem poděkovat za velmi milou návštěvu. Všichni byli nadšení," řekla Mgr. Zuzana Šimková, vrchní sestra dětského oddělení nemocnice. Fotbalisté Dynama přinesli pacientům spoustu malých i velkých dárků, sami si navíc dva také odnesli. Děti jim totiž nekreslili dva krásné obrázky s vánočními motivy. Na jednom z nich bylo znázorněné město České Budějovice a na druhém vánoční jablíčka. "Ta jablíčka znázorňují jedenáct fotbalistů a jejich trenéra," řekla malířka Kačka, která obrázek týmu předala.

Fotbalisté Dynama byli z dárků moc potěšeni. "Vůbec jsme nečekali, že bychom mohli něco podobného dostat. Stejně jako dětem udělaly radost dárky od nás, tak nám udělaly radost dárky od dětí. Oba obrázky si pověsíme v kabině, aby nám návštěvu v nemocnici připomínaly," řekl za tým brankář Zdeněk Křížek, který symbolicky obrázky převzal, protože měl během návštěvy na sobě kostým krále.

Spolu s hráči se návštěvy v nemocnici zúčastnil také generální manažer Dynama Martin Vozábal. Ten si mimochodem oblékl kostým tureckého generála a právě ještě v převleku se vyjádřil k samotné návštěvě: "Podobné akce mají vždy smysl. Nás taková návštěva nestojí prakticky nic a odměnou nám jsou úsměvy dětí, které jsou k nezaplacení. Nemocnice bývá prostředím, kde často příliš nejsou důvody k úsměvům, proto jsme byli moc rádi, když jsme dětem dlouhé chvíle alespoň na krátkou dobu zpříjemnili. Podobné akce chceme realizovat i v budoucnosti."

Nemocnice České Budějovice spolupracuje s českobudějovickým Dynamem dlouhodobě. „Pro dětské pacienty jsou podobné akce velkým zážitkem. Určitě budeme moc rádi, když podobnou akci v budoucnu zopakujeme,“ dodala mluvčí nemocnice Iva Nováková.

Která pohádková postavička se vám nejvíce líbila? Vybírat bylo určitě z čeho.. Myška, vlk, slepička, vodník, ježibaba, sedm trpaslíků, indián, král, generál, klaun, pohádkový Honza a další..