V sobotu 25.8. přivítá rezerva Dynama na Složišti v této sezóně již druhého nováčka, mužstvo Slavoje Vyšehrad. Na rozdíl od béčka Liberce, které u nás hostovalo před čtrnácti dny, však můžeme mužstvo Vyšehradu považovat za skutečného nováčka a fotbalisty Slavoje mohou českobudějovičtí fanoušci vidět na Složišti vůbec poprvé. Souboj aktuálně sedmého Dynama s patnáctým Vyšehradem začíná na Složišti v sobotu v 10:15 a my budeme utkání jako vždy sledovat online.

Právě probíhající sezóna bude jistě v kronice klubu z pražského Vyšehradu zapsána tučným písmem. Jedná se totiž o, pro klub, historickou sezónu. Fotbalový oddíl letos slaví stoleté výročí svého vzniku a fotbalistům to navíc jde i na hřišti. Vždyť A-tým letos postoupil do ČFL z Divize a dařilo se i Vyšehradskému béčku, které si pro tuto sezónu vybojovalo účast v pražském přeboru. Přesto se ale nejedná o historický úspěch tohoto pražského klubu. Podobné opojné chvíle slávy zažili hráči Vyšehradu již před sedmi lety kdy si rovněž užívali postup z Divize do ČFL, kde pak strávili jednu sezónu.

A ani to nebylo poprvé, protože také v roce 1982 si zahráli vyšehradští fotbalisté II. NFL, což byla třetí nejvyšší soutěž v tehdejší ČSSR. Ale zpět do současnosti. Slavoj zahájil letošní ročník ČFL výborně, když zdolal na vlastním hřišti tým Unionu Cheb 1:0. V dalších zápasech se mu už tolik nedařilo, když odešel poražen ze hřiště příbramského béčka a naposledy prohrál doma v derby se Slávií B. V pražském týmu působí brankář Jakub Skála, který úspěšně hájil i branku našeho klubu, jinak je ale celek Vyšehradu pro českobudějovické Dynamo velkou neznámou. Nic to však nemění na tom, že cílem černobílých mladíků bude v sobotu Pražany na domácí půdě porazit. Diváci jsou na Složiště srdečně zváni na toto zajímavé utkání, které začíná v sobotu již tradičně v 10:15.