Fanoušci, kteří si v neděli udělali čas a zavítali na stadion u Vltavy, rozhodně neudělali chybu. Oproti předchozím zápasům jich však nepřišlo mnoho. Byla to opravdu škoda, protože zřejmě nejen díky jarnímu počasí hrálo naše mužstvo jako polité živou vodou a k vidění bylo pět gólů. Po prvním poločase se zdálo, že má jihočeský klub nakročeno k exhibici, ale nakonec Dynamo svého soupeře "ušetřilo".

Již deset minut před výkopem bylo jasné, že nebude na tribunách mnoho lidí. Kolem hrací plochy dělaly hradbu sněhové hromady, ale trávník vypadal díky úsilí mnoha rukou nejen z řad klubu daleko lépe, než třeba v Ostravě. Na západní tribuně mezi diváky usedli mimo jiné i jihočeský kanonýr Karel Vácha s Patrikem Ježkem. Trenér Pavel Hapal si před zápasem přátelsky potřásl rukou se svými bývalými spoluhráči. Kapitánem se tento den stal David Horejš. Jihočeši začali velice aktivně a již v prvních minutách si vytvořili několik velmi pohledných šancí, z nichž jedna skončila gólem. Mužstvo pracovalo jako skvěle rozjetý stroj. Nedá se říci, že by někdo vynikal mnohem více než ostatní, ale často se u míče ocitali Lukáš Adam, Jan Gruber, Marek Kulič a David Lafata. V 7. minutě byla k vidění další pěkná akce, když si Ivan Dvořák efektivně obhodil míčem opavského protivníka, předal míč Gruberovi, který jej zatáhl napravo a podařilo se mu nacentrovat do pokutového území na nabíhajícího Lafatu. Z jeho střely domácí vytěžili druhý roh, z něhož zpětná střela byla odvrácena na roh třetí. Domácí byli skutečně velice aktivní a doslova se rvali o míč. Pořád se hrálo na polovině Opavy. Slezané se jen těžko dostávali k velkému vápnu u Kafkovy branky a když se jim už nějaký únik zdařil, byli odzbrojeni černobílou obranou. Po čtvrthodině se hra přece jen začala přelévat z jedné strany na druhou, ale budějovičtí hráči zůstávali u míče častěji. Kuriózní moment nastal v okamžiku, kdy hráč Opavy napálil míč do bránícího Jana Grubera a balon od něj odražený skončil v závěji jako míček v jamce při golfu. V 17. minutě si Opava vytvořila slušnou šanci přízemními kombinacemi, ale při poslední přihrávce se Pospěch nalézal v ofsajdu. Na chvíli se černobílí zadáci jako by přestali koncentrovat a nechávali Opavským příliš mnoho prostoru, čehož se hosté snažili využít k vyrovnání. Fanouškům se to nelíbilo a začali pískat. Uklidnil je unikající Adam, kterého složili obránci v pokutovém území a kopala se penalta. Dohráno mělo ve svém šotu "postřeh", že se prý Adam schválně nacpal před Loučku a nechal se shodit. Marek Kulič penaltu proměnil a domácí vedli 2:0. Kulič se Slezanům začal zdáti nebezpečným, a tak na něj záhy použili pár chvatů, po kterých zůstal otřesen na trávníku. Kolem 30. minuty měli hosté pár rychlejších akcí, ale střely mířily Pánu Bohu do oken. Míč jsme opět získali a po ataku Opavských zůstal na trávě tentokrát Plocek. V okamžiku, kdy se k němu vydali s nosítky, se však raději sám zvedl a odkulhal za lajnu. Z tribuny se ozval povzbuzující ryk: "Dynamo, dáme góóól - jedééém!". Dynamo tedy zkusilo nějaké kombinace, ale přihrávky se nedařily. Kromě toho rozhodčí pořád mával Marku Kuličovi ofsajd (ale to nebylo ještě nic proti druhému poločasu!). Ve 36. si přece jen Opava vytvořila nebezpečnější akci, kdy musel zasahovat, dokonce výskokem, Jakub Kafka. Po faulu na Kuliče rozehrávali Jihočeši velice kuriózním způsobem standardní situaci. Dávali si navzájem přednost v rozehrávce, ale nakonec se míč dostal kam měl a Lafata ho napálil do tyče. V posledních pěti minutách před závěrem poločasu padly ještě dva góly, na každé straně jeden. Gól pro Budějovické vznikl z celkem nevinné akce při předávačce míče mezi hráči a opavský ze standardní situace, kdy přesný centr skončil na hlavě Svitáka a hlavička mezi Kafkou a levou tyčí branky. Ve 43. ještě mohl zvýšit žolík Gruber po přesné přihrávce Lafaty, ale jeho střela šla přímo do gólmana, získanou standardku zkoušel zakončit Adam, leč šla vedle levé tyče a rohový kop, byl odvrácen na Pončáka, který pálil vedle. Poločas 3:1 však velmi lákal k další pětačtyřicetiminutovce.
Ve druhé půli začala Opava hodně aktivně, neboť se hráči dozvěděli zřejmě něco zajímavého od trenéra Pavla Hapala. Inženýr Pokorný na čáře u východní tribuny šel na fotbal zřejmě moc vědecky, neboť začal pruhovaným hráčům mávat jeden ofsajd za druhým. Jako kdyby se rozhodl, že budějovický tým nepustí do žádného útoku. Ve 47. si Opava málem dala vlastence při zběsilém bránění svojí svatyně. Domácí mužstvo bylo stále ve střehu. Zahrávalo standardky a rohy, avšak záhy začala ofsajdová série. Poté obdrželi také v rychlém sledu žlutou kartu Marek Kulič a David Lafata, tudíž si, díky tomu, že to byla čtvrtá, nezahrají v Jablonci. Fotbal začínal být trochu zběsilý. Hrálo se častěji na domácí polovině a při jakémkoli náznaku o únik byl máván ofsajd. Opět postřeh pořadu Dohráno: při jedné neofsajdové akci byl Marek Kulič tak překvapen, že mu Ing. Pokorný nemává ofsajd, že směrem k rozhodčímu pozvedl posměšně ruku. Situace však nebyla ohodnocena žlutou kartou, a tak pokračoval ve hře. Akce se ale nakonec nezdařila. Z tribuny se však v tom momentu ozval povyk: "Musíme je dorazit!" V 66. předal Kulič míč Dvořákovi, který svojí jedovatou střelou protáhl gólmana. Z rohu Českobudějovičtí nic nevytěžili a poté byl opět máván ofsajd. Na pomezního pak začaly létat sněhové koule od diváků. Marek Kulič byl však pořád při chuti a možná že o to víc, že Ing. Pokorný domácím nepřál. A tak se nadechl k rychlému sólu téměř od půlící čáry, vylákal Vaška z branky a poslal křížnou střelu po zemi hezky do sítě - 4:1. Po čtvrtém gólu začali Slezané více faulovat a černobílí se skládali na trávník jako kuželky. Kromě toho hosté začali bránit v osmi. Přesto se jim podařilo vydat se na pouť ke Kafkovi, avšak jejich přihrávky byly zbrklé a nepřesné a kromě toho právě krosili cestou, co se jim do ní připletlo, a tak záhy o míč přišli. Od 80. minuty aktivita trochu polevila a hrálo se mezi šestnáctkami. Na hřišti byli stále hodně vidět Lukáš Adam s Markem Kuličem. Po vystřídání útočníků se dál hrálo na opavské polovině, ale spíše se již dohrávalo. V 89. proběhla ještě jedna zajímavá kombinace mezi čtyřkou Plocek-Adam-Matoušek-Smíšek, ale bez gólu. V nastaveném čase si Aleš Matoušek obstřelil hráče a mohl jít sám na branku, ovšem gólman jeho úmysl vystihl a míč mu sebral. Na druhé straně si vytvořil šanci Faldyna a pálil těsně vedle, při čemž tribuny jen vzdechly. Poprvé se ozvala rada pro pana Jiříka: "Pískej konec!" Budějovické mužstvo mělo skutečně navrch, ale dá se i říci, že se Opava snažila hrát a dohrát se ctí. Tři body zůstaly zaslouženě na Střeleckém ostrově a je to jistě povzbuzení před dvěma zápasy, které hrají Jihočeši venku.

Hodnocení hráčů: Deník Sport: Kafka 5, Pončák 5, Horejš 6, Homoláč 6, Leština 6, Gruber 6, Dvořák 7, Adam 7, Plocek 6, Lafata 8, Kulič 9
MF Dnes: Kafka 2,5, Pončák 2, Horejš 1,5, Homoláč 2, Leština 2,5, Gruber 2,5, Dvořák 2, Adam 2, Plocek 2, Lafata 1,5, Kulič 1,5
Známka rozhodčího Jiříka: delegát Kolev 7 (dobrý), Deník Sport 5 (průměrný)