S velmi příjemnými pocity mohl na pozápasové tiskové konferenci hodnotit utkání proti Bohemians Praha trenér Dynama Pavel Tobiáš, který po téměř dvou letech dovedl Dynamo k plnému bodovému zisku na hřišti soupeře. Jihočeši zvládli zápas na Strahově velmi dobře a díky velké efektivnosti a kvalitní defenzivě nakonec vyhráli 2:0.

Jak hodnotíte strahovský zápas proti Bohemians?
Vzhledem k tomu, že Bohemka minulý týden doma prohrála, čekalo nás velmi těžké utkání. Na zápas jsme se velmi pečlivě připravovali, nic jsme nepodcenili a chtěli jsme uspět. Zápas se rozjížděl pomalu a příliš líbivý v úvodu asi nebyl. Domácí hráli svůj tradiční styl nakopávaných míčů na Kincla a to se nám dařilo pokrýt.

Druhý poločas byl pak ale o poznání zajímavější a dramatičtější..
Ve druhém poločase se hrál už lepší fotbal a díky dešti hra dostala tempo. Hrálo se nahoru dolů, domácí měli tlak a začal jsem se o naše vedení trochu obávat. Pak se nám ale podařilo proměnit Ondráškem protiútok a utkání jsme zvládli. Bohemka hrála poctivý fotbal, odpracovala to, ale kvalita v koncovce byla dnes na naší straně.

Zápas byl poznamenán průtrží mračen a bouřkou. Zdálo se, že vynucená pauza hráčům oběma týmů spíše pomohla, že?
Odložit začátek druhé půle bylo rozhodnutí rozhodčích a já mu rozumím a plně jsem ho respektoval. Pokud jde o zdraví všech zúčastněných, tak já vždy s takovým rozhodnutím souhlasím. Celkově to fotbalu prospělo, protože ve druhém poločase se hrál svižnější fotbal, hráčům se lépe dýchalo a z tohoto pohledu v tom nebyl žádný problém.

Jak hodnotíte výkon Zdeňka Ondráška, který svým premiérovým ligovým gólem uťal narůstající tlak Bohemians?
Zdeněk udělal loni na hostování v Čáslavi velký krok dopředu a nyní začíná průběžně v lize dostávat šanci. Myslím, že je to hráč, který bude v lize jednou velkou postavou, protože umí dát gól a to je v současném fotbale docela vzácnost. Umí´skórovat ze všech pozic a v tom je hodně šikovný.

Věděl jste, že Dynamo před zápasem na Bohemians nevyhrálo na půdě soupeře již šestadvacet zápasů v řadě?
Abych pravdu řekl, tak to jsem ani nevěděl. Pravda je, že jsme loni odehráli venku dobré zápasy, ale často jsme to sbírali bodík po bodíčku. Už loni jsme v některých zápasech sahali venku po vítězství, ale dnes ta výhra byla naprosto zasloužená, protože jsme poctivě pracovali a soupeře jsme do žádných vyložených šancí nepouštěli. Většinou to byli jen takové pološance a všechno pohlídala obrana ve spolupráci s brankářem. Naopak naše rychlé protiútoky byly velmi nebezpečné a po jednom z nich jsme vstřelili druhý gól.

Během utkání vám bylo asi nejhůře při akci v 82. minutě, kdy Kincl přešel přes Kučera a byl sám před poloodkrytou bránou, že?
Při té akci mi hodně zatrnulo. Naštěstí ale Kincl špatně přihrál a celá akce se domácím nepovedla. Pokud ale chcete venku sahat po třech bodech, tak musíte mít samozřejmě i štěstí. To jsme my dnes měli a když jsme pak vstřelili gól na 2:0, bylo rozhodnuto.

Před utkáním jste říkal, že právě strahovské prostředí může Dynamu v zápase proti Bohemians prospět a to se také potvrdilo..
Na Strahově to pro nás byla vyloženě neutrální půda. Na Žižkově je to naopak velmi nepříjemné, Dynamu se tam nikdy nedařilo, nikdy tam neuhrálo moc bodů a zkušenosti odtud nemáme dobré. Na Strahově je velká hrací plocha, velký prostor pro běhavé hráče a těch mi máme v kádru momentálně hodně. Proto to pro nás byla určitě výhoda.

Co si nyní přát před utkáním na půdě Teplic?
Na zápas s Teplicemi se chceme moc dobře připravit. Chceme ho zvládnout už z toho pohledu, že to bude utkání, které rozhodne o návštěvě zápasu se Slavií. Pokud zápas v Teplicích zvládneme, tak věřím tomu, že na Slavii může klidně přijít rekordní návštěva.