Příjemnou reprezentační přestávku zažívají fotbalisté Dynama. Po šesti kolech se vyhřívají na čele Fortuna národní ligy a mají dostatek času na přípravu na náročný duel v Příbrami. Trenéra Horejše může těšit i fakt, že kotník Romana Wermkeho je v pořádku. Zlepšuje se i stav Matěje Helešice.

Po poslední výhře 2:0 s Ústím nad Labem si černobílí užívají zasloužené příjemné dny na čele tabulky. Na vavřínech ale spát rozhodně nemůžou, druholigový kolotoč po reprezentační pauze rychle pokračuje dál. „Během reprezentační přestávky jsme trénovali poctivě, víkend měli hráči volný, aby si trochu odpočinuli. Od pondělí už jsme najeli na normální předzápasový režim, abychom byli na zápas v Příbrami dobře připraveni,“ upřesňuje trenér David Horejš.

Na Střeleckém ostrově tak panuje uvolněná atmosféra. „Nálada v kabině je samozřejmě pozitivní, příjemná. Začátek sezony se nám vydařil, což je velmi důležité. Nicméně zůstáváme nohama na zemi. Šest kol se nám povedlo, ale dvacet čtyři jich ještě zbývá. Musíme tvrdě pracovat, abychom pokračovali v úspěšné série ze začátku ročníku,“ uvědomuje si čtyřicetiletý kouč Jihočechů.

Poslední ligový duel proti ústecké Armě nedohráli Roman Wermke s Matějem Helešicem, jejich zdravotní stav se už ale vylepšil. „Roman se již normálně zapojil do tréninku. U Matěje je to horší, ale snad i on by měl být brzy připraven,“ věří Horejš s tím, že jinak je jeho celek kompletní. Ve čtvrtek by jej měli doplnit mládežničtí reprezentanti.

Daniel Turyna se gólově prosadil za U20, když nejprve dvakrát skóroval při výhře 3:0 nad Portugalskem a ve druhém duelu začal stíhací jízdu proti Německu (2:2) a odehrál druhý poločas. Jindřich Staněk nedokázal zabránit gólu Běloruska ve třetí minutě nastavení prvního kvalifikačního duelu jednadvacítky, která tak na úvod remizovala 1:1. Jinak ale česká lvíčata podržel. Před tím Staněk odchytal první poločas přípravy s Tureckem a neinkasoval. Michal Řezáč odehrál proti Turkům v přípravě druhých pětačtyřicet minut, proti Bělorusku do hry nezasáhl.

Kompletní tým Dynama se tak od čtvrtka bude bedlivě připravovat na Příbram. „Čeká nás jeden z nejtěžších soupeřů ve druhé lize. Mají zkušené mužstvo, mnoho hráčů prošlo ligou, jako například Zápotočný, Skácel nebo Grajciar. Viděli jsme je naživo i na videu, dobře se na ně připravíme. Nicméně budeme chtít hrát svoji hru, to je základ úspěchu,“ myslí si závěrem trenér David Horejš. Dynamo se v Příbrami představí na závěr 7. kola Fortuna národní ligy v pondělí od 16:30 před kamerami ČT Sport.

Další program Dynama:
7. kolo:Příbram - Dynamo11. 9. 201716.30
8. kolo:Dynamo – Frýdek-Místek17. 9. 201717.00
9. kolo:Sokolov - Dynamo24. 9. 201715.00
10. kolo:Dynamo - Vítkovice1. 10. 201717.00

text