V dohráváném zápasu čtvrtého kola Gambrinus ligy zavítalo českobudějovické mužstvo na Letnou. Se sparťanským týmem nemají Jihočeši v poslední době v první lize moc chvályhodnou bilanci. Ani nyní se jim nepodařilo dosáhnout dobrého výsledku, když odjeli s tříbrankovou porážkou.
Utkání začalo výkopem Sparty. Hra začala pozvolna, ale brzy si sparťané vytvořili trvalý tlak, kterým začali pilně dotírat na branku hostí. První prudkou střelu vyslal již v 7. minutě na brankáře Budějovic Poborský. Kafka jeho pokus vyrazil na roh. Rohový kop nadvakrát odvracela obrana. Další střelu Sparty opět vyrazil pohotově brankář. Vzápětí kopala Sparta trestný kop po faulu na Gluščeviče, ale v 10. minutě byla obrana Budějovic ještě pozorná. Letenští se však nevzdávali a i nadále vyvíjeli velký tlak. V 15. minutě se opět pustili do díla útočníci Sparty, Gluščevič vyslal střelu na branku, Kafka ji vyrazil, ale jelikož obrana Budějovic tentokrát již zaváhala, volný Jun dorazil bez problémů míč do sítě. 1:0.

Po rozehrání se Sparta brzy opět dostala k míči a Bouchalův náhodný únik skončil u zadáků u velkého vápna. Ve 21. minutě uviděl Čáp žlutou kartu za faul na Poborského. Sparta dál útočila a v několika minutách podnikla mnoho výpadů na budějovickou branku. Ve 22. minutě hlavičkoval těsně vedle Jun, ve 23. minutě nastřelil Kováč břevno, následně Gluščevič pálil do brankáře Kafky. Budějovický pokus o únik po chybě Ježka skončil u Lafaty, který byl obrán sparťanskou obranou. Ve 28. minutě se o únik po druhé straně pokusil Vozábal, ale byl obklíčen třemi hráči Sparty a evidentní faul na něj nebyl odpískán. Ve 30. minutě obdržel za faul žlutou kartu Rožboud a z následné standardní situace vznikl druhý gól, když se míč dostal dozadu k volnému Ježkovi, který vyslal krásnou, nechytatelnou střelu za Kafkova záda - 2:0.

Ve 34. minutě se Vozábal s Čápem pokusili o akci, ale byli opět obráni pozornou obranou. Ve 36. minutě zfauloval Gluščevič Horejše, za což obdržel žlutou kartu. Vzápětí fauloval Hübschman unikajícího Vozábala a také viděl žlutou kartu. Vozábal pak musel být ošetřován a Budějovice chvíli hrály v deseti. Ve 39. minutě došlo v řadách hostí k prvnímu střídání - Rožbouda nahradil v obraně Pončák. Po svém návratu na hřiště si Martin Vozábal vypracoval šanci, ale míč při jeho pokusu šel velmi vysoko nad Blažkovu svatyni. Poté se Sparta snažila o zjevné dohrání poločasu a obránci se zálohou hráli bago. Díky tomu se také ve 45. minutě dokázal uvolnit Svoboda, jehož střela šla těsně vedle levé tyče. Vzápětí písknul rozhodčí konec - 2:0.

Po začátku druhého poločasu se Jihočeši nestačili pořádně rozkoukat a skóre se opět měnilo, když po opětném zaváhání obrany došlo k hladkému předání míče od Juna k Němcovi, který ho dále postrčil na volného Gluščeviče - 3:0.

Euforie Sparty samozřejmě pokračovala a hosté neměli šanci dostat se k nějaké pořádné akci. Hra se na malou chvíli stabilizovala a hrálo se mezi šestnáctkami. Míč však zůstával pořád v držení Sparty. V 53. minutě hosté podruhé vystřídali. Odešel Bouchal, nahradil ho Matoušek. Následovalo několik rychlých akcí Sparty, jejíž střelci naštěstí pro Jihočechy ztratili dobrou mušku a všechny střely šly mimo, popřípadě je odvracela obrana. Další minuty byly pro Budějovice hlavně o tom, aby nedostaly více gólů. V 62. minutě museli hosté vystřídat brankáře, neboť Kafka svou chvalitebnou práci odnesl křečí. V brance se na půl hodiny usadil Miroslav Seman. V 64. minutě konečně vystřídali i domácí - Němce nahradil Zelenka, Ježka Michalík. Následoval další pokus Svobody, kterému se podařilo získat standardní situaci po faulu, při kterém jej atakovali dva obránci, ale ani z této možnosti nic nevzešlo. V 70. minutě utekl po levé straně Zbončák, podařilo se mu přihrát na Gluščeviče, ale ten mířil hlavou nad branku. V 72. minutě si Budějovičtí vyčarovali první rohový kop. Byl sice odvrácen, hosté však nadále zůstali u míče, ovšem konečná střela Lafaty asi z 20 metrů mířila vedle. Po této akci došlo opět k úniku Gluščeviče, který zalehl před vápnem a následně byl vystřídán Markem Kinclem. Standardní situace byla odvrácena na roh, který Letenští také nezužitkovali. Na druhé straně se předvedl se svou střelou Aleš Matoušek. Jeho pokus však bez problémů chytil Blažek.

V posledních minutách řádné hrací doby se Budějovice konečně trochu osmělily a začaly podnikat drobné výpady ke sparťanské brance. Jejich pokusy však bohužel v prvních případech skunčily u Blažka, v dalším se kopal roh, který byl ovšem bezpečně odvrácen. V závěru ještě Poborský uvolnil Kincla, ale s jeho vlažnou střelou si poradil Seman. V nastavených třech minutách se už jen dohrávalo, a i když se sparťanská obrana přece jen konečně trochu otevřela, Jihočeši toho nedokázali využít.