Šlágr třetího kola druhé ligy se fotbalistům Dynama České Budějovice vůbec nevydařil. Ve velmi atraktivním duelu doma nestačili na ambiciózní Kladno a prohráli překvapivě 1:3. Na úvodní branku Kaciáně mohl v zápětí odpovědět Michal Belej, který ale výhodu pokutového kopu zužitkovat nedokázal. Na 0:2 "zvyšoval" domácí útočník Táborský a poslední hřebíček do budějovické rakve přidal Cigánek. Kosmetickou úpravu udělal na výsledku v samém závěru střídající Martin Smíšek.
V sestavě pro zápas s Kladnem udělal trenér Cipro hned několik změn, do základní sestavy se vrátil uzdravený Roman Pivoňka, Radek Krejčík se posunul na post defenzivního záložníka. Stát zůstal tentokrát Michal Mácha. Ke změně došlo také v útoku, kde se vele Iva Svobody postavil Ivo Táborský.

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně, přesto se ale na první šanci zápasu muselo čekat až do 10. minuty, kdy se do ideální střelecké pozice dostal Kalina. Jeho technický pokus orazítkoval horní tyč Belicovy branky. S přibývajícími minutami byli Jihočeši stále více aktivnější, pozor si ale museli dávat na rychlé protiútoky Kladna, které dělaly obranné čtveřici problémy. První střelecký pokus Dynama vyslal na branku hostujícího týmu Pivoňka, jeho slabý hlavičkový pokus ale Wintera nepřekvapil. Když se po polovině prvního poločasu tlak Dynama stále zvyšoval, přišla první branka utkání – avšak na druhé straně hřiště. Po přímém kopu Cigánka se v 25. minutě sám před brankářem Běličem ocitl Jiří Kaciáň – s jeho prvním hlavičkovým pokusem si Belic ještě poradil, na dorážku z bezprostřední blízkosti byl ale již krátký. Jihočeši vyburcování obdrženou brankou mohli vyrovnat již za dvě minuty, kdy pokutový kop za faul na Táborského zahrával Belej. Levonohý záložník ale tíhu okamžiku neunesl a slabou a nepřesnou střelou k pravé tyči nechal vyniknout hostujícího brankáře Wintera. Ve 30. minutě musel zasahovat na druhé straně Belic, který jen s velkou námahou vyrážel centrovaný přímý kop Kreuze. Za další dvě minuty chybělo Táborskému snad deset centimetrů, aby lehce tečoval tvrdou přízemní střelu Pončáka a když se ani v následujících minutách Dynamo neprosadilo, mohlo inkasovat podruhé. Jihočeši se tlačili do vápna, když přišla chyba v rozehrávce, po které následoval rychlý protiútok Kladna. Tři hostující fotbalisté postupovali na dvojici Kladrubský – Pončák. Druhý jmenovaný se dostal ze hry ve chvíli, kdy místo zatažení za záchranou brzdu (po kterém by následovala pravděpodobně červená karta), nechal hosty unikat ve třech na jednoho. Mladík Kladrubský se ale k obrannému zákroku nedostal, zpětná přihrávka jednoho z kladenských hráčů našla nabíhajícího Cigánka, který střelou z první pouze protáhl skvělého Belice. Do konce poločasu se již nic dalšího nestalo, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:1.

Začátek druhého poločasu se Jihočechům krajně nevydařil. Dvě minuty po začátku byl totiž po druhé žluté kartě přísně vyloučen Jiří Kladrubský a Dynamo tak muselo utkání dohrávat o deseti. Na jejich aktivitě to ale zpočátku nebylo znát a tlačili se stále do útoku. Velmi ofenzivní rozestavení 3-3-3 přineslo první daň již v 61. minutě, kdy došlo na malém vápně k velkému Dynama k velkému závaru a následnému gólu. Brankář Belic úspěšně čelil dvěma pokusům kladenských hráčů. Když ale druhou tvrdou střelu z bezprostřední blízkosti reflexivně vyrážel před sebe, nestačil reagovat na „střelu“ třetí, která přišla odrazem od domácího útočníka Ivo Táborského. Jihočeši se nestačili oklepat z druhé branky a na cestě už byla další. K zahrávání přímého kopu z velkého úhlu se postavil hostující Tomáš Cigánek a aniž by centr někdo tečoval, prošel balon s pomocí tyče za záda bezmocného Belice. Závěr zápasu odpovídal stavu na světelné tabuli. Jihočeši se nejdříve pokusili o poslední křečovitý tlak, který měl ale velmi krátkého trvání. Posledních patnáct minut se prakticky pouze dohrávalo a z nezáživné podívané vybočily pouze dvě akce. Nejprve po pěkné kolmé přihrávce postupoval sám na Belice Veleba (jeho pokus skončil na tyči!) a již v nastaveném čase zkorigoval na konečných 1:3 střídající Martin Smíšek, který hlavou proměnil centrovaný přímý kop Beleje.