Ačkoliv v ČFL je velice ošidné pasovat jakýkoliv tým do role favorita, v zápase proti Spartě Krč se pozice fotbalistů SK Dynamo České Budějovice B jinak nazvat nedá. Po excelentním druhém poločase, který předvedla rezerva na E-On stadionu proti Čáslavi, poskočili mladíci Dynama v tabulce na druhé místo. Na úplně opačném pólu se nachází náš sobotní soupeř. Sparta Krč statečně okupuje druhou pozici od konce.

Zápas 12. kola ČFL sehraje juniorka o den dříve než A-tým druholigový duel s Kroměříží. K dispozici tedy trenér Poštulka zřejmě nedostane tolik pendlů jako minulý týden. V týdnu ale proběhla mezi oběma mužskými týmy Dynama výměna dvou hráčů. Zatímco do Béčka byl suspendován Ivo Svoboda, jeho pozici v Áčku zaujal Aleš Matoušek. Ivo Svoboda se tak po téměř roční pauze opět vrací na místo činu. V sezóně 2003/04 nastoupil tento elitní kanonýr v dresu budějovické juniorky k 18 zápasům ČFL, ve kterých nastřílel 17 gólů. Společně s Vladimírem Čápem patřil v té době k tahounům týmu. Zatímco Čáp si znamenitě plnil defenzivní úkoly, Svoboda si doslova pohrával se soupeřovými obránci.

Středeční zasedání disciplinární komise ČMFS výrazně ztížilo trenéru Poštulkovi výběr hráčů k sobotnímu zápasu. Jednozápasový distanc za žluté karty totiž vystavil stopku Marcelu Kordíkovi a Petru Martínkovi. Strážit bránu Dynama bude opět nejspíše Zdeněk Křížek. Obranná čtveřice se změní pouze v případě, že trenér Poštulka nedostane k dispozici Marka Endla a Michala Máchu. Oba obránci odvedli v posledním zápase skvělou práci. Pokud by ani jeden z této dvojice za juniorku v Praze nenastoupil, na lavičce je připravena kvalitní náhrada v podobě Vlasty Švehly a Pavla Picky. Své nezadržitelné ofenzivní výpady poslední dobou přestal předvádět Jiří Hrbáč, přesto by se měl na pozici levého záložníka objevit. Střed hřiště dostane nejspíše na starosti Michal Mašát. Pozice pravého záložníka opět záleží na složení útoku. Pokud se bude muset Tomáš Maruška vysunout na hrot, na pravém kraji jej zastoupí Radim Pouzar. V útoku se objeví staronová tvář Iva Svobody. Otázka, kdo nastoupí na postu druhého útočníka je zatím stále otevřená. Může to být Michal Schön nebo Tomáš Maruška. Vyloučena není ani výpomoc někoho z A-týmu.

Poslední vzájemný zápas v rámci ČFL sehrály oba týmy 22.5.2004. To znamená ještě v předloňské sezóně. Zápasu, ve kterém naše juniorka prohrála v Praze 2:3, se zúčastnila hned čtveřice hráčů, kteří by v sobotu měli nastoupit. Konkrétně se jedná o Jiřího Peroutku, Petra Martínka, Michala Mašáta a Iva Svobodu. Posledně jmenovaný se dokonce zapsal do tabulky střelců, když strhl v 56. minutě vedení na stranu hostů. Jenže o minutu později domácí z pokutového kopu vyrovnali a do konce zápasu stihli přidat ještě jednu branku. Fotbalisté Krče tak vybojovali historicky první vítězství nad Dynamem. Bilance vzájemných zápasů pamatuje čtyři duely. V Českých Budějovicích Krč dvakrát prohrála (1:3 a 0:2), na domácí půdě je Sparta o něco silnější (0:0 a 3:2).

Poslední vzájemný zápas:
Sparta Krč - SK Dynamo České Budějovice B 3:2

Branky: 13. Vaněk, 57. Plachý (pen.), 71. Viskup - 17. Smíšek, 56. Svoboda
ŽK: Štach, Viskup - Plocek, Martínek, Peroutka
Diváci: 70
Rozhodčí: Schröter - Hytych, Blaschke

Sestava SK Dynamo České Budějovice B: Seman - Peroutka, Pivoňka, Martínek (62. Mašát), Čáp - Svoboda, Knietel (87. Čančura), Dvořák, Plocek - Smíšek (66. Šafránek), Matoušek
Trenér: Jaroslav Vavroch

Sestava Sparty Krč: Mašín - Neužil, Krejcar, Čáslava, Štach - Vobořil (81. Pospíšil), Hruška (61. Hřebejský, 80. Kunt), Plachý, Viskup - Vaněk, Moravec

Spartě Krč se právě sezóna 2003/04 příliš nepovedla a po obsazení poslední příčky se s ČFL na rok rozloučila. Roční působení v divizi zvládla Sparta na jedničku a následoval okamžitý návrat do třetí ligy. Po návratu se však fotbalisté Krče stále nemůžou chytit. Ze dvanácti zápasů posbírala Sparta pouhých sedm bodů při skóre 12:25. Především 25 inkasovaných gólů je poměrně vysoké číslo. Procházka růžovým sadem ale juniorku rozhodně nečeká. Všech sedm bodů totiž vyválčila Krč na domácím hřišti. Je tedy nad slunce jasnější, co je pro našeho soupeře největší výhodou. Hned pětici svých fotbalistů má Sparta Krč v širší nominaci akademické reprezentace. Jedná se o obránce Nešpora, Soukupa, Švejdu a záložníky Viskupa a Kounovského. Univerziády v Izmiru se ale zúčastnil pouze Tomáš Kounovský. Tou dobou však ještě nastupoval za TJ Břevnov. Právě od Kounovského zřejmě hrozí naší obraně největší nebezpečí.

Uplynulý víkend sehrála Krč pražské derby se Střížkovem. Opravdu se vyplatilo sledovat zápas až do samého konce. Ještě v 89. minutě totiž vedl Střížkov 2:1. V poslední minutě však stačili oba týmy skórovat a závěr zápasu se nesl ve znamení nervozity na obou stranách.

Poslední zápas Sparty Krč:
FC Střížkov Praha 9 - Sparta Krč 3:2

Branky: 60., 90. Šmejkal, 22. Moravec - 73. Nešpor, 90. Krejcar
ČK: 71. Soukup (Krč)

Sestava Sparty Krč: Šilhavý - Nešpor, Švejd, Švec, Soukup - Čechura (46. Kunt), Viskup, Krejcar, Kounovský - Švejdík (85. Tsonev), Jandzík

V pražské Krči proti sobě nastoupí fotbalisté obou týmů v sobotu 22.10.2005. Výkop zápasu byl stanoven na 10:15. Jako hlavní rozhodčí bude zápas řídit pan Drábek. Pomáhat na čarách mu budou pánové Navara a Mareš. Delegátem zápasu bude pan Havránek.