S bodem za remízu v Příbrami nebyl trenér rezervy Dynama Karel Musil příliš spokojen. O to více bude chtít českobudějovická juniorka urvat tři body v domácím zápase s nováčkem z Kolína. Oba týmy prozatím nasbíraly po sedmi bodech a v tabulce jim patří osmá, resp. devátá příčka. Sobotní duel tedy ukáže, který z celků získá před svým soupeřem mírný náskok do dalších kol. Ze tří domácích zápasů juniorka Dynama dva prohrála, další porážkou by si mladíci Českých Budějovic zbytečně komplikovali situaci. Průběžné změny stavu můžete sledovat na našem webu online.
Ve třetí lize se potkali oba sobotní soupeři prozatím šestkrát. Třikrát se z vítězství radovala rezerva Dynama, dvakrát skončil zápas dělbou bodů, jednou zvítězili Středočeši. Pokud se zaměříme na místo konání zápasu v Českých Budějovicích, je bilance naprosto vyrovnaná. Jedna výhra, jedna remíza, jedna prohra. Všech šest vzájemných duelů si pamatuje hned dvojice kolínských hráčů - univerzál Ladislav Doseděl a gólman David Čižinský.

Poslední vzájemný duel Dynama B a kolínského FK se datuje ještě do sezóny 2004/05. Málokdo tenkrát tušil, že úvodní zápas jarní části sezóny nakonec rozhodne o sestupujícím. Díky vzájemným horším zápasům putoval o soutěž níž v závěru sezóny namísto Dynama právě Kolín. První poločas byl k vidění poměrně vyrovnaný zápas, ve druhé půli přišlo nečekané rozuzlení. Půl minuty pobytu na hřišti stačilo Jakubu Janouškovi ke vstřelení prvního gólu. Když přidal ten samý hráč za tři minuty další branku, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Konečnou podobu výsledku dal taktéž střídající hráč – Radim Pouzar. Také Radimovi stačila ke skórování pouhá minuta pobytu na hřišti.

Rozhodčí: Rauch - Moláček, Mudra

Sestava SK Dynamo České Budějovice B: Pronaj – Peroutka, Dvořák, Kupka, Kladrubský – Skopalík (89. Pintér), Adam, Mašát, Maruška – Houška (86. Pouzar) , Hanzal (59. Janoušek)
Trenér: Petr Skála

Sestava FK Kolín: Čižinský – Novotný, Ložek, Biško, Daňhel – Zahálka, Krulich, Frohna, Kmoch (81. Bílek) – Šorfa, Worofka (81. Ressler)

Po ročním působení v divizi se Kolínu podařil okamžitý návrat do třetí ligy a prozatím se Středočeši v ČFL nechovají jako nějaký ustrašený nováček. Z Kolína si odvezly porážku rezervní týmy Jablonce a Sparty, bezbrankovou remízu uhrál Náchod. Na soupeřových hřištích se Středočechům daří hůře. Ze dvou venkovních zápasů (Cheb a Slavia B) se vraceli fotbalisté FK pokaždé s prázdnou. Trenéra Stanislava Kocourka trápí především nízká produktivita jeho svěřenců. Na špatnou produktivitu svého týmu zareagoval kolínský trenér v posledním kole vysunutím Ladislava Doseděla na hrot a tento tah se mu nadmíru povedl. Nejzkušenější hráč Středočechů rozebral obranu jablonecké juniorky do posledního kousku a na své konto si připsal hattrick. Jednu trefu přidal ještě Tomáš Bláha a jablonecká rezerva si tak odvážela nelichotivý přiděl čtyř branek.

Poslední zápas FK Kolín:
FK Kolín - FK Jablonec 97 B 4:0

Branky: 21. Bláha, 21., 43., 59. Doseděl
Diváků: 330

Sestava FK Kolín: Čižinský - Bláha, Biško, Hendrych, Majer, Blažek (78. Křelina), Tlučchoř, Svoboda, Kmoch (67. Kalivoda), Čáp, Doseděl (76. Fikejz)
Trenér: Stanislav Kocourek

Ze současného kádru je největší hvězdou Kolína bezesporu Ladislav Doseděl. Bývalý útočník nastupuje na pozici středního obránce, v posledním kole proti rezervě Jablonce ale ukázal, že mu návrat na pozici v útoku není cizí. Nejzkušenější hráč Středočechů nastoupil v dresu Hradce Králové ke dvěma prvoligovým zápasům, druhou ligu okusil v týmech Dukly Pardubice, Horních Počernic a také Kolína. Další oporu mají kolínští mezi třemi tyčemi. Gólman David Čižinský patří pomalu k inventáři mužstva. Na hostování se zpět do města, kde je díky rovině všechno vidět, vrátil z Viktorie Žižkov Biško. Další oporou mužstva je střední záložník Milan Svoboda, který plní roli klasického špílmachra. Dalšími hráči, kteří v Kolíně pouze hostují jsou sparťanští útočníci Radim Fikejz a Milan Szöcz. Z angažmá v Rakousku se vrátil odchovanec kolínské kopané Lukáš Kmoch. Trenérem FK Kolín je zkušený Stanislav Kocourek. Největším oslabením před sezónou byl odchod útočníka Krulicha na Kypr. Společně s ním vzal do zaječích také obránce Suchánek, ten je už ale zpět. Na odchodu obou hráčů je zarážející, že opustili tým bez jakéhokoliv oznámení svých úmyslů vedení klubu.

Za informace o FK Kolín díky Kolinsovi a JayCeemu

Zápas SK Dynamo ČB B – FK Kolín má stanoven výkop na sobotu 9.9.06 v tradičním čase 10:15. Místem konání bude TCM Mladé. Coby hlavní rozhodčí bude zápas řídit bývalý hráč Sparty Praha, Unionu Cheb a japonské Hirošimy Jiří Kabyl. Jeho asistenty na čarách budou pánové Černý a Bobro. Z pozice delegáta bude na průběh zápasu dohlížet pan Peteřík.