Druhé venkovní utkání v řadě čeká tuto sobotu na fotbalisty rezervního týmu Českých Budějovic. V rámci 14. kola ČFL zajíždí B-tým do Hlavice. Malá obec u Liberce měla před sezonou vysoké cíle a zatím je naplňuje. Souboj aktuálně třináctého Dynama a prvních Severočechů začíná v sobotu ve 14:00 a my Vám jeho průběh jako již tradičně zprostředkujeme online.

Jihočeši minulý týden smolně prohráli v Plzni. A to ještě dvě minuty před vypršením základní hrací doby vedli brankou Peroutky 0:1. V závěru však svěřenci trenéra Jiřího Lercha nedokázali odolat velkému tlaku hráčů západočeského celku a dvakrát inkasovali. Konečný ortel zápasu vyřkl v první minutě nastaveného času Antoní Presl, když proměnil nařízený pokutový kop. Českobudějovičtí tak jen potvrdili mizernou bilanci z hřišť soupeřů, kde v tomto soutěžním ročníku získali pouhé dva bodíky.

Vesnička Hlavice s 208 obyvateli v letošní sezoně české třetí nejvyšší soutěže usiluje o to, aby měla napřesrok přívlastek druholigová. Nutno podotknout, že předsevzetí v podobě Tater zatím zůstávají nepokořeny, leč k postupu mají Severočeši nakročeno rázným způsobem. Se ziskem 26 bodů a skóre 23:17 nyní vevodí tabulce ČFL. V posledním zápase se jim však vůbec nevedlo a v Karlových Varech na "umělce" podlehli tamním Buldokům i přes zlepšený výkon ve druhém dějství rozdílem třídy 3:0. Duel krátce zhodnotil lodivod Hlavice Jaroslav Vodička: „Ve druhé půli jsme se po změnách v rozestavení zlepšili. Bohužel jsme nedali šance a takřka z protiútoku inkasovali. Naše mužstvo se mi tentokrát na rozdíl od předchozích zápasů vůbec nelíbilo, podalo odevzdaný výkon, a nelze se vymlouvat na to, jestli jsme nebo nejsme zvyklí na umělou trávu."

V Hlavici rádi vzpomínají na minulý podzim, kdy tým složený z valné většiny z poloprofesionálů, kteří mají současně s hraním fotbalu ještě civilní zaměstnání jen tak mimochodem vyřadili z poháru na penalty Mladou Boleslav. K senzačnímu postupu přispěl i protřelý mazák Jan Flachbart (na snímku při bránění kapitána Mašáta - pozn. aut.), jenž se jako jediný zmíněné charakteristice vymykal - ze štací ve Spartě či Petrohradu má vyděláno. "Kvůli rodině jsem se rozhodl, že vezmu jen takové angažmá, za kterým budu moct dojíždět z Mladé Boleslavi," vysvětlil zkušený univerzál. Tým z vesnice v Podještědí nakonec vypadl až v osmifinále s prvoligovou Plzní.

Hlavní kouč B-týmu Dynama Jiří Lerch by v sobotním utkání měl mít k dispozici kompletní kádr a vyloučen není start ani někoho z prvoligových pendlů. Budějovické áčko hraje svůj zápas proti Ml. Boleslavi na Střeleckém ostrově až v neděli od 15 hodin, a tak je tato varianta docela pravděpodobná.
Samotné střetnutí na hlavickém stadionku má svůj start naplánováno na druhou hodinu odpolední a Vy jeho průběh můžete sledovat buď na našem webu či na serveru ww.onlajny.cz