Třetí utkání tohoto ročníku třetí nejvyšší soutěže odehrají fotbalisté rezervního týmu Dynama na půdě aktuálně čtrnáctého Králova Dvora. Soupeř Jihočechů získal stejně jako budějovická juniorka pouze jeden bod. Zápas 3. kola ČFL startuje v neděli od 17:00 hodin a my budeme jako tradičně průběh sledovat online.

Fotbalisté Králova Dvora byli v loňské sezoně nováčkem České fotbalové ligy, a tak byla 15. příčka zaručující udržení považována klubovým vedením za úspěch. Ani v sezóně 09/10 nechtějí mít „Cábelíci“ existenční problémy a výraznou posilou pro jejich kádr se stal pětatřicetiletý zkušenou ligový harcovník Jiří Sabou. Bývalý defenzivní štít Teplic či Viktorie Žižkov se do mateřského celku vrátil letos v srpnu. V minulém ročníku hájil barvy Králova Dvora i někdejší hráč budějovického týmu Patrik Zajac. Slovenský talent se ale neprosadil do kádru A-týmu Dynama. Po anabázi ve třetí lize nakonec přestoupil do Dunajské Stredy.

Zejména morální sílu svého mančaftu mohli ocenit trenéři středočeského týmu v prvním kole ČFL. Na domácím stadionu prohrával Králův Dvůr s béčkem Mladé Boleslavi po dvaceti minutách o dvě branky. Slovo si však vzal forvard Veselý a jeho zásahy v 77. a 80. minutě zajistily domácím alespoň bod. Další zápas v Plzni však přinesl první prohru. Ve druhém dějství utkání zaúřadovali ofenzivně ladění borci západočeského týmu a rozhodli o výhře plzeňské rezervy v poměru 3:1.

Poslední vzájemné utkání Královedvorských a Budějovických se datuje k březnu roku 2009. Tehdy si záložní tým Dynama odvezl ze hřiště soupeře cenný bod. Když se v 89. minutě tohoto střetnutí trefil do sítě Pešuly domácí Kyklhorn a poslal „Cábelíky“ do vedení 2:1, zdálo se, že všechny body zůstanou v Králově Dvoře. Doslova za vteřinu dvanáct však srovnal skóre českobudějovický stoper Bambule, jenž si vyskočil na rohový kop Dobala.

Nepříliš oslnivě vstoupili do nové sezony fotbalisté Dynama. V úvodním zápase na hřišti nováčka z České Lípy sice vedli o dvě branky, nakonec si však odvezli pouze bod za nerozhodný výsledek 2:2. Ve druhém duelu přivítali na Složišti v jihočeském derby Sezimovo Ústí, a i když měli po většinu zápasu územní převahu, z výhry se po brance Bartesky radovali hosté.

Lodivod jihočeského celku Jiří Jurásek by kromě dlouhodobých marodů měl mít k dispozici kompletní kádr. Pomocnou ruku jako tradičně podají výtahlý mladý útočník Klavík, tvořivý levý záložník Jasanský a Svátek, který zatím působí v B-týmu Dynama a současně si hledá nové angažmá. O služby útočníka nestál před sezónou hlavní trenér Českých Budějovic Pavel Tobiáš.

O tom, zda se juniorka Dynama dočká prvního vítězství v této sezoně, se můžete přesvědčit na našem webu, kde v neděli od 17:00 můžete sledovat tradiční online zpravodajství.