Po úspěšném středečním utkání se severočeským Varnsdorfem čeká mladíky Dynama opět domácí zápas se severočeským týmem. Tentokráte přijede nováček soutěže SK Hlavice, která ve středu překvapivě porazila FC Písek a vyřadila v poháru ČMFS ligového účastníka z Mladé Boleslavi.

Dynamo dokázalo ve středu opět naplno bodovat, když si poradilo se Slovanem Varnsdorf 1:0. Svěřenci Karla Musila tak v tabulce poskočili na 9.příčku České fotbalové ligy. Ze sedmi utkání odcházeli mladíci třikrát jako vítězové, dvě utkání skončila plichtou a dvě porážkou našeho týmu.

Tým SK Hlavice, ač nováček, si zatím nevede vůbec špatně. V minulé sezóně vyhrála Hlavice divizní skupinu C, a postoupila tak do třetí nejvyšší fotbalové soutěže. Dnes okupuje 5.místo se 13 body za 4 vítězství, 1 remízu a 2 porážky. A pozor, byla to právě Hlavice, kdo vyřadil z poháru ČMFS ligový tým FK Mladá Boleslav! Utkání skončilo po řádné hrací době nerozhodným výsledkem 2:2, a Severočeši tedy utkání dotáhly do vítězného konce po penaltovém rozstřelu.

V posledním utkání Hlavice zvítězila v domácím prostředí, kde ve všech čtyřech zápasech nepoznala hořkost porážky, nad jihočeským Pískem 1:0 po brance Františka Koblížka. Už v prvním poločase byly Severočeši lepším týmem, dokázaly si také vytvořit dobré šance, ale gólman Samoel, tým od řeky Otavy, podržel. Písek se v prvním poločase dostal pouze k jediné brankové příležitosti, kterou však nezužitkoval.

Ve druhém poločase byla Hlavice, stejně jako v prvním, aktivnějším týmem, což také korunovala vedoucí brankou. Míč po rohovém kopu domácích letěl na zadní tyč, kde číhal František Koblížek, který míč usměrnil nohou mezi tři tyče. V závěru se ještě museli domácí o výsledek strachovat, protože písecké mužstvo vyvinulo závěrečný nápor a chtělo si na jih Čech odvést alespoň bod, což se mu nepodařilo, a tak utkání skončilo těsným výsledkem 1:0. Tým SK Hlavice nastupoval proti Písku v následující sestavě: Koubus – Flachbart, Charuza, Koblížek, Širanec – Jeník (60. Herodes), Corea, Martínek, Kulhánek (76. Mizera) – Chrdle, Gnahoui (90. Cintula). Trenér Severočechů je Jaroslav Vodička.

Hlas z kabiny juniorky Dynama před utkáním

Karel Musil: „My chceme v těchto obou domácích utkáních šest bodů, to znamená, že naším cílem je i vítězství proti Hlavici. Budeme se určitě snažit získat tři body a navážeme na dnešní výkon.“

Duel SK Hlavice a juniorky Českých Budějovic začíná tuto tuto sobotu v 10:15, a vy můžete opět sledovat zápas on-line na našem webu.