Karel Musil v utkání s Karlovými Vary na lavičce juniorky Dynama chyběl. Důvodem bylo utkání a-týmu v Ostravě, u kterého zkušený stratég funguje jako asistent. Na jeho místo zaskočil už po několikáté Ladislav Bernát a funkce se zhostil na výbornou. Dovedl mužstvo ke třem bodům.

S výsledkem můžete být plně spokojení, je to tak?
Musíme být spokojení. Vyhráli jsme 1:0. Ještě mám v živé paměti poslední domácí zápas s Karlovými Vary, kdy jsme doma prohráli 3:0, takže jsme moc dobře věděli, že přijede zkušené dobré mužstvo hrající kombinační fotbal. Proto jsme hráli v první půli na jednoho útočníka, v druhé půli jsme to trochu otevřeli a dovedli do vítězného konce.

Karlovy Vary přijeli se zkušeným kádrem…
Myslím si, že spolu už ty hráči nějaký ten rok hrají a navíc ještě kádr vhodně posílil. Určitě mají ambice, a to potvrzují během celé soutěže. Byl to náš soused v tabulce – měli jen o bod méně. Naším cílem bylo zvítězit, a to se nám podařilo.

Od začátku jste hráli trpělivě, to bylo taktika?
Na tom to bylo postavené. Nechtěli jsme se zbytečně hnát do útoku. Nakonec se ukázalo, že stanovená taktika byla správná. Mužstvo v dnešním utkání potvrdilo výkon z posledního zápasu na východě Čech, z Náchoda. I když jsem některé nedostatky ve výkonu mužstva viděl, byl jsem spokojený.

Byl jste ve spojení s Karlem Musilem?
Určitě. Byli jsme ve spojení. O půli nám vypadl z obrany Mácha. Takže vyvstala otázka, zda tam postavit jiného obránce. Nakonec jsme se rozhodli pro posílení útoku a poslali na hřiště Plichtu, což se do výsledku projevilo. Marek tam měl jednu tutovku a celkově vnesl na hřiště důležité oživení.

Nebyla záloha příliš prostupná?
Účelem bylo právě pohlídat ten střed, což se v první půli právě nedařilo. Až v té druhé půli, když se do středové řady dostal Skopalík. Poté záloha plnila ty úkoly, které jsme si řekli před utkáním - získávali jsme odražené míče a podporovali jsme útočnou řadu, to se o první půli říci nedá.

Výsledek zachraňoval Vršecký, který lapil jasnou tutovku…
Pochválil bych celou obranu a také i brankáře, který v závěru utkání vychytal jasnou brankovou příležitost hostujícího mužstva. Celkově si myslím, že na počet brankových příležitostí jsme byli lepší.

Co lze očekávat od dalšího utkání?
Myslím si, že poslední zápas v Letohradě můžeme získat nějaké body. Nechci tím říci, že budeme hrát v pohodě, každý zápas chceme vyhrát. Doufejme, že podzimní část ligy završíme bodově a budeme se pohybovat v klidných vodách tabulky.

Trenér Musil mluvil před zimní přestávku o určitých změnách v kádru, můžete je naznačit?
Určitě dojde k nějaké redukci hráčů, opět k posunu. Přijdou hráči z dorostu. Dnes jsme dorostence k dispozici neměli, protože pomáhali dorostu. To avizuje to, že někteří ti starší hráči odejdou do jiných klubů a zase se to posune, což je smyslem b-týmů. Dá se říci, že tento systém se ukázal zatím jako správný.