V nejvyšší dorostenecké soutěži je SK Dynamo České Budějovice U19 aktuálně na 4. místě. Velikou zásluhu na tom má i trenér devatenáctky Pavel Tobiáš. V zatím posledním utkání jeho svěřenci porazili Pardubice jednoznačně 5:0. "Soupeře jsme donutili k chybám a ty proměňovali," vyzdvihuje Tobiáš jeden z důvodů vysokého vítězství.
Pardubicím jste nedali šanci a vysoko vyhráli. Jak jste utkání viděl z lavičky?
Převedu to na minulé kolo s Hradcem. Tam jsme prohráli, ale hráli lepší fotbal než s Pardubicemi. Měli jsme lepší pohyb i kombinaci. S Pardubicemi se nám tolik nedařilo. Hodně jsme chybovali v rozehrávce. Na druhou stranu jsme byli v útoku hodně úderní a tím se to vyrovnalo. Soupeře jsme donutili k chybám a ty proměňovali v góly. Z tohoto pohledu jsem spokojený.

Tři branky jste vstřelili o deseti hráčích.
To hovoří samo o sobě. Hráče to vyloučení ještě stmelilo. Pardubice patřily k těm lehčím soupeřům a ve druhém poločase působily odevzdaným dojmem.

Hlavně se střeleckou potencí svého týmu ve druhém poločase jste tedy spokojen, že?
Podařilo se nám vstřelit v domácím prostředí hodně branek a je to jen dobře. Kluci mají chuť dávat góly. V prvním poločase jsme měli další vyložené šance, které brankou neskončily. Jdeme po správné cestě, protože naši mladí hráči umějí dávat branky.

Kadula byl vyloučený po dvou žlutých kartách. Nebylo to zbytečné?
Nebudu hodnotit, jestli karta byla přísná nebo ne. Kadula si musí uvědomit, že když už jednu žlutou kartu dostane, tak musí hrát opatrně. Nemůže dělat podobné fauly. Teď bude mít stop minimálně na jedno utkání.

Obrana udržela už sedmou nulu v sezoně. To je dobrá vizitka, že?
Naše obrana hraje stabilně velice dobře. A to nejen v domácích utkáních, ale i venku. Velikou zásluhu na tom mají oba stopeři a brankář. S obranou jsem také spokojený. Hraje hodně kvalitně.