S trochou nadsázky tak lze nazvat bitvu mezi jihočeskými mladíky a Varnsdorfem, který leží v nejsevernější části naší vlasti. Tradiční účastník České fotbalové ligy se představí na Složišti v netradičním čase, a to ve středu 17.9. v 16.30 hodin. Přijďte i vy povzbudit budějovickou juniorku.

Naše juniorka má z posledních třech utkání jen jeden bod, a proto potřebuje vaši podporu v předehrávce 17.kola s Varnsdorfem. Dynamo okupuje 11.příčku třetí nejvyšší fotbalové soutěže v Česku. Na svém kontě má bilanci 2-2-2, tedy 2 vítězství, 2 remízy a 2 porážky. Náš soupeř, severočeský klub SK Slovan Varnsdorf, trůní na 12.místě České fotbalové ligy se šesti body za jediné vítězství, 3 remízy a 2 prohry.

A právě jediného vítězství dosáhl Slovan v posledním kole, když doma porazil nováčka z Králova Dvora 1:0. Začátek patřil hostům, kteří dvakrát vyzkoušeli pozornost domácího brankáře Lukáše Macháčka. Až poté se pokusili zahrozit také domácí Severočeši, ale zůstalo jen u pokusů. Rohový kop, který zahrával varnsdorfský Jaroslav Nesvatba, se otřel jen o hlavu Ladislava Grubhoffera, který jej nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Za chvíli si oba hráči dali repete, tentokráte se Grubhoffer dokázal trefit mezi tyče, ale tam byl připravený gólman hostí Soukup. Domácí Varnsdorf nepouštěl hosty k vážnějším útočným akcím. Okolo 30.minuty měli domácí hráči k dispozici hned 3 rohy, ale ani jeden změnu stavu skóre nepřinesl, a tak byl výsledek po první půli nerozhodný 0:0.

Po přestávce mohli být fanoušci Slovanu o něco veselejší. V 53.minutě po Vrabcově rohovém kopu chyboval brankář hostů Soukup a toho využil střelec jediné branky utkání, kapitán Jiří Svojtka – 1:0. Najednou jakoby na Severočechy vylily hrnec s živou vodou – přicházely šance, ale domácí je nedokázali využít. Hosté mohli vyrovnat v 74.minutě, ale Slovan zachránil Vavroušek, který míč zahrál na roh. Najednou to byli hosté, kdo určoval tempo hry a neměli daleko k vyrovnávací brance. V nastavení domácí bojovali jako lvi a snažili se odkopávat míč daleko od vlastní brány, aby vybojovali první výhru, což se jim nakonec podařilo. Slovan nastupoval v následující sestavě: L.Macháček - Čapek, Vavroušek, Svojtka, Nesvadba – Vrabec (75. Vaško), Jakobovský, Jiroušek, Křemen - Z. Macháček (61. Formáček), Grubhoffer (64. Laušman). Trenérem týmu je bývalý exligový trenér Bohemians 1905 Zbyněk Busta.

Duel SK Slovanu Varnsdorf a juniorky Českých Budějovic začíná tuto středu v 16:30 hodin. Prostřednictvím našeho webu budete moci sledovat reportáž o změnách stavu skóre utkání.