Kdo v sobotu dopoledne zavítal na Složiště, mohl vidět pro fotbal nezvyklý počet branek - pět. Bohužel ne všechny byly do sítě hostujícího mužstva. Fotbalisté juniorky Dynama vstřelili „jen“ dvě, a tak logicky ve druhém domácím zápase neuspěli. Nenaplnila se tedy přání Karla Musila o zisku šesti bodů z obou utkání. Severočeská Hlavice, tak po Písku, ukořistila skalp dalšího jihočeského mužstva.

V prvních minutách se oba týmy jen vzájemně poznávali a oťukávaly. Ve 13.minutě měli hostující hráči možnost přímého volného kopu z pravé strany hřiště, ke kterému se postavil Lukáš Martinek, míč poslal rovnou za Pešulova záda, který se jen marně natahoval. V 19.minutě vyslal Michal Rakovan ze své kopačky centr jen do rukavic hostujícího gólmana Koubuse. O dvě minuty později střelecký pokus Ondráška odvrátila hostující obrana na roh, po kterém se na výsledku nic neměnilo. Budějovická juniorka byla v těchto chvílích zápasu jasně lepším týmem. Ale ve 34.minutě to byli opět hosté, kteří mohli svůj náskok zvýšit – před Pešulou se objevili 2 playeři Hlavice a jen jeden zadák domácího mužstva. Naštěstí pro domácí se Jiří Chrdle dostal ze střeleckého úhlu, takže k ohrožení domácí svatyně nedošlo. Ve 38.minutě byl nařízen přímý volný kop po faulu na Ondráška, ale hrozící nebezpečí včas odvracel Jan Flachbart. O minutu později, budějovičtí mladíci hrající o 10 (Ondrášek byl ošetřován) neuhlídali Lukáše Martinka, který „využil přesilovku“ a po druhé v utkání se tak mohl radovat z vylepšení svých statistik. S domácími už to vypadalo všelijak, ale o minutu později je do hry vrátil „čerstvý“ Miroslav Kučera, když si naběhl na centrovaný míč a hlavou zařídil korigující branku – 1:2. Ve 44.minutě centroval Rakovan, nejvýš si vyskočil Zdeněk Ondrášek, ale hlavičkoval pouze vedle pravé tyče Koubusovy branky.

Po přestávce opět začali lépe domácí – v 53.minutě Ondrášek adresoval přihrávku Rakovanovi, který se snažil najít ve velkém vápně spoluhráče, ale Kučera míč ve skluzu netrefil. V 57.minutě ale udeřili po třetí a také naposledy hosté. Franck Gnahoui našel nikým nehlídaného Chrdleho, který zvyšoval už na 1:3. V 64.minutě hlavičkoval nepřesně po rohovém kopu domácí Novák. 68.minuta svítila na tabuli, když Michal Rakovan centrovaným míčem vystrašil hostujícího strážce svatyně Petra Koubuse, který měl plné ruce práce, aby míč vytlačil nad břevno. V 83. minutě Zdeněk Ondrášek vyslal kolmou přihrávku Michalu Radovanovi, který překonal brankáře hostí – 2:3. Domácí juniorka vycítila možnost na srovnání stavu, ale řada nepřesností na straně Jihočechů nahrávala do karet hostující Hlavici. V 87.minutě mohlo být srovnáno, Michal Rakovan zahrával rohový kop, na míč si naskočil Miroslav Kučera, ale po jeho hlavičce se míč otřel jen o břevno Koubusovy brány. Závěr dnešní bitvy na Složišti patřil už jen taktickým střídáním na straně hostujícího mužstva.